Zlín prohrál v Plzni a ztratil vedení v extralize

PLZEŇ

Hokejisté Zlína prohráli v dnešním utkání 7. kola extraligy na ledě Plzně 1:3 a přišli o vedení v tabulce. Zatímco hráči Hamé po debaklu v Kladně 3:8 vyšli venku podruhé za sebou naprázdno, plzeňský Lasselsberger před vlastním publikem potřetí v řadě získal plný počet bodů.

Domácí celek začal náporem a velkou možnost měl v přesilovce Šaffer, jenže nedal, ale hned z protiútoku zlínská dvojice Leška, Melenovský gólem potrestala chybu Cartelliho. Plzeňští potom promarnili téměř dvouminutovou převahu dvou hráčů, teprve když už se hosté bránili ve čtyřech, vyrovnal od modré čáry oslavenec Malinský hrající 750. extraligové utkání.

Vyrovnání na 1:1 konzultoval sudí Bolina u videa. Ve druhé části začali zlínští hokejisté více bruslit, vyložených příležitostí ale bylo oboustranně málo. V závěru třetiny ujeli v přesilovce Zelenka s Matějovským a Murín byl v brance bezmocný. Výhru Západočechů pečetil při power-play Hamé 6 vteřin před koncem Král.

Radek Kampf, asistent trenéra Plzně: "Soupeřovu snahu jsme dobře ubránili a konečnou instancí byl brankář Málek."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Celé srdce jsme dali do hry až posledních dvacet minut. Asi nám lekce v Kladně v minulém kole nestačila."

Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Malinský (Matějovský), 40. Matějovský (Zelenka), 60. Král - 7. Melenovský (Leška). Rozhodčí: Bolina - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 4855.
Sestavy:
Plzeň: Málek - Benák, Derner, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil - A. Padělek, Král, Ludvík - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Šaffer - J. Heřman, Kepl, Hobl. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Rachůnek, M. Čech, Kubiš - Kristek, Kašpařík, Záhorovský - Mokrejš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.