Znojmo otočilo zápas s Plzní za 12 sekund

ZNOJMO

Hokejisté Znojma i bez nemocného Dopity porazili v neděli Plzeň. O vítězství rozhodli dvěma trefami za 12 vteřin posledního dějství, když předtím povolili soupeři dvougólový náskok.

Branku Plzně místo nemocného Málka hájil Jež a jeho spoluhráči využili hned první přesilovku. Udeřili pak i při znojemské početní výhodě, když Matějovský vystihl rozehrávku domácích a stačil posunut puk skórujícímu Fabušovi.

Hosté nepřivezli centra Krále ani pět marodících obránců (Trnka, Cartelli, Malinský, Dobrovolný a Benáka) a vinou častého vylučování přišli o slibné vedení. Těsně před koncem úvodní části při Kracíkově trestu snižoval Mojžíš, pak domácí sice promarnili dvě přes minutu trvající dvojité přesilovky, při nichž Bičánek trefoval jen tyčky, ale v 53. minutě Meidlova premiérová trefa v extralize přinesla vyrovnání.

Vítězný gól dal Kotaška dorážkou střely explzeňského Padělka, když za faul pykal Adamský, a vzápětí obrat skóre dovršilo Eratovo sólo.

Miloš Hořava, trenér Znojma: "Cením si toho, jak celý tým i za nepříznivého stavu bojoval a srovnal se ve třetí části i se zraněním Puchera."

František Černý, asistent trenéra Plzně: "Přes dvě třetiny jsme hráli dobře, ale v závěru nás o body připravily fauly."

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Mojžíš (V. Říha), 53. Meidl (Kotaška), 56. Kotaška (A. Padělek), 57. Erat (Bičánek) - 3. Zelenka (Fabuš), 14. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:13, navíc Fabuš, Důras (oba Plzeň) na 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2654.
Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Chvátal, Němeček, Bičánek, Kotaška, Jareš - V. Říha, Pucher (41. Meidl), Selingr - A. Padělek, Haman, Plášek - M. Růžička, J. Svoboda, Erat. Trenéři: Hořava a Votruba.
Plzeň: Jež - Derner, Čakajík, Benák, Pulpán, Nedoma, Boháč, Mazanec - Zelenka, Fabuš, Matějovský - Vampola, Kracík, Šaffer - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.