Magnitogorsk - Omsk 7:1Stav série 2:2Hrubec proti Magnitogorsku nedochytal, Omsk vysoko prohrál

Brankář Šimon Hrubec svůj třetí zápas v letošním play off Kontinentální hokejové ligy nedochytal a Omsk podlehl na ledě Magnitogorsku 1:7. Český gólman, jenž se v třetím zápase série blýskl čistým kontem, tentokrát za dvě třetiny inkasoval čtyřikrát a do závěrečné části už nenastoupil. Avangard vyrovnal stav čtvrtfinále na 2:2.

Šimon Hrubec.

Hrubec, který dostal šanci po úvodní porážce Omsku 2:5, dnes inkasoval v obou třetinách po dvou gólech, třikrát přitom musel lovit puk z branky po přesilovkách soupeře. Jeho nástupce Igor Bobkov se na led dostal za stavu 4:1, ale nevedlo se mu o moc lépe.

Nejprve ho z brejku překonal Sergej Plotnikov a v 56. minutě si ho vychutnal dorostenec Danila Jurov. Sedmnáctiletý útočník při svém teprve druhém střídání v zápase sice nejprve nezvládl kličku, Bobkova pak ale zaskočil nahozením puku od zadního mantinelu a odrazem od jeho zad. Největší debakl Omsku v sezoně pečetil z dalšího brejku v oslabení Philip Holm.