Nižněkamsk - Jaroslavl 1:0Knot rozhodl v KHL gólem z vlastního obranného pásma o výhře Nižněkamsku

Český obránce Ronald Knot rozhodl v Kontinentální hokejové lize zřídka vídaným gólem z vlastní obranné třetiny o výhře Nižněkamsku 1:0 nad Jaroslavlí. Sedmadvacetiletý bek se střelecky prosadil po více než měsíci a potřetí v sezoně.

Ronald Knot ještě v libereckém dresu při působení v extralize.

Obránce s reprezentačními zkušenostmi Knot napřáhl ve 14. minutě zápasu ještě před modrou čárou a puk překvapivě skončil za zády gólmana Jaroslavle Daniila Isajeva. Další gól už nepadl a Něftěchimik díky třetí výhře za sebou drží sedmé místo v tabulce Východní konference.

Té vévodí Magnitogorsk o bod před Čeljabinskem, který s Romanem Willem v brance porazil 2:1 Vladivostok a připsal si sedmé vítězství z osmi zápasů. Českého gólmana překonal pouze krajan Libor Šulák, jenž v 55. minutě snížil. Will inkasoval pouze jednou stejně jako v pátek proti Nižněkamsku, který výhrou 1:0 ukončil šestizápasovou vítěznou sérii Traktoru.