Lev - Novgorod 4:2Lev potřetí v řadě v Kontinentální lize vyhrál. Před vlastními fanoušky zdolal Nižnij Novgorod

17. Klepiš 1 : 0
24. Rachůnek 2 : 0
28. Bartečko 3 : 0
48. Varlamov 3 : 1
49. Černov 3 : 2
60. Voráček 4 : 2

Hokejisté Lva Praha porazili ve středečním utkání Kontinentální ligy doma Nižnij Novgorod 4:2 a v tabulce Západní konference tak zvýšili odstup od soupeře na čtyři body. Český celek vedl po dvou třetinách 3:0, Torpedo sice v závěrečné části během 34 sekund dvakrát skórovalo, na vyrovnání ale už nedosáhlo. Naopak půl minuty před koncem potvrdil tříbodový zisk pro domácí střelou do prázdné klece Voráček.

Slovenský útočník Ľuboš Bartečko (druhý zleva) se raduje ze vstřelení gólu do sítě Nižného Novgorodu.

V brance domácích dostal před Pöpperlem přednost Štěpánek, v úvodu zápasu měl ale více práce jeho protějšek Koval. Běloruský reprezentant však držel čisté konto i po dvou přesilových hrách Lva, několik pozorných zákroků ovšem předvést musel.

Štěpánka vážněji prověřil až v 11. minutě Gorbunov, gólman domácích byl ale připravený. Skóre se změnilo až v 17. minutě, kdy Klepiš potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Lva a střelou přes obránce si připsal 14 branku v sezóně.

Rachůnek s Bartečkem navýšili náskok

Na 2:0 zvýšil na začátku druhé třetiny Rachůnek, jehož vyslal do brejku bezprostředně po návratu z trestné lavice Němec. Další branku mohl přidat Klepiš, ale i kvůli faulu Bykova Kovala nepřekonal. Pražanům se díky tomu naskytla výhoda přesilové hry čtyři na tři a následně pět na tři. Dvojnásobnou výhodu pak využili; Karamnov sice trefil horní tyč, ale Bartečko puk pohotově dorazil za brankovou čáru.

Torpedo ale nerezignovalo a blízko snížení byl Makarov. V polovině zápasu ale trefil jen tyč. Následně Nižnij Novgorod nevyužil ke vstřelení branky ani 88 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři.

Ve třetí třetině se ale hostům podařilo zápas zdramatizovat. Šance Gorbunova a Volčenkova sice góly neskončily, ale jejich zlepšená hra ovoce přinesla. Nejprve v přesilovce snížil Varnakov a o 34 sekund později upravil se štěstím na 3:2 Černov. Ze zápasu, který měl do 40. minuty Lev pod kontrolou, se tak stalo drama. Vyrovnat se ale už hostům nepodařilo, naopak při power play inkasovali počtvrté.

Kontinentální hokejová liga:
Lev - Nižnij Novgorod 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)on-line
Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Mojžíš, Porseland), 24. T. Rachůnek (Němec), 28. Bartečko (Karamnov), 60. Voráček (Christensen, T. Rachůnek) - 48. Varnakov (Sjomin, Ellison), 49. Černov. Rozhodčí: Gusev, Ravodin - Pitulin, Balodis. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 5118.Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Mojžíš - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Surový, Cipulis - Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Malenkich, Bykov, J. Varlamov, Volčenkov, Vasiljev - Ellison, Marakov, Thörnberg - Sjomin, Ščastivij, Varnakov - Černov, Gorbunov, Zajnullin - M. Potapov, Galuzin, Valujskij. Trenér: Kari Jalonen.
Kontinentální hokejová liga, středeční výsledky:
Omsk - Dinamo Minsk 5:3 (za hosty Irgl 0+1)
Barys Astana - Čerepovec 3:0
Chanty-Mansijsk - Viťaz Čechov 4:5
Čeljabinsk - Doněck 1:2 (za hosty Nedorost 1+0)
Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:0
Magnitogorsk - Dinamo Riga 7:2
Ufa - Chabarovsk 6:4 (Rolinek 0+1 - Petružálek 1+1)
Kazaň - Novosibirsk 5:4 po sam. nájezdech
Nižněkamsk - Novokuzněck 4:3 (za domácí Koukal 0+2)
Dynamo Moskva - Jaroslavl 3:1 (za domácí Novák 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52