Novgorod - Lev 2:3Lev při Sýkorově a Červenkově premiéře zvítězil nad Novgorodem

5. Ugarov 1 : 0
12. Klepiš 1 : 1
14. Chára 1 : 2
24. Novotný 1 : 3
51. Hietanen 2 : 3

Hokejisté Lva Praha zvítězili nad Torpedo Nižnij Novogrodem 3:2. Pražští hokejisté, za které poprvé nastoupil Roman Červenka, prohrávali od čtvrté minuty po brance Ugarova. Český tým však při premiéře trenéra Václava Sýkory dokázal duel otočit. Vítězný gól si připsal Novotný, při jehož brance si připsal bod za asistenci právě Červenka. Hokejisté Lva Praha mají před sebou ještě dva venkovní zápasy.

Roman Červenka v dresu Lva Praha.

Druhý ze série tří venkovních zápasů čeká Lva v pátek od 16:00 SEČ v Jaroslavli.

Úvod patřil domácímu Torpedu, které se muselo obejít bez posily z Washingtonu Alexandra Sjomina. Pöpperleho nepřekonal Krikunov, pak zamířil do horní tyče Varnakov, ale v páté minutě už při Hunkesově vyloučení otevřel skóre Ugarov. Při dalším oslabení se Lev ubránil a ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Němec uvolnil Klepiše a nejlepší střelec českého klubu si připsal jedenáctou trefu v sezóně.

Vzápětí šel pykat Zajnullin a Lev se radoval z obratu. Po kombinaci Voráčka a Klepiše překonal brankáře Kovala tvrdou ránou obránce Chára. Ve 24. minutě Pražané zvýšili náskok, když Voráček přihrál Novotnému a kapitán Lva zakončil do odkryté branky.

Nižnij Novgorod se snažil stav zkorigovat, ale na Pöpperlem ztroskotal Varnakov, neuspěl ani Makarov a brankář Lva ukryl v lapačce i Bykovovu střelu. Lev pak odolal i při trestech Červenky, Klepiše a Surového, Pražané sami v úvodu třetí třetiny nevyužili svou teprve druhou přesilovku v utkání.

Ve 45. minutě pak Pöpperle kryl pokusy Makarova a Krikunova. Potom šel pykat Hossa a jen tři vteřiny po jeho návratu na led se trefil Hietanen. V 55. minutě se Pöpperle vyznamenal proti osamocenému Makarovovi. Lev už těsný náskok udržel, když se ubránil při Oystrickově trestu i při závěrečné power play domácích umocněné na posledních 17 vteřin ještě Voráčkovým vyloučením.

Kontinentální hokejová liga:
Torpedo Nižnij Novgorod - HC Lev Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)on-line
Branky a nahrávky: 5. Ugarov (Ellison, Varnakov), 51. Hietanen (Makarov) - 12. Klepiš (Němec), 14. Chára (Klepiš, Voráček), 24. Novotný (Voráček, Červenka). Rozhodčí: Bondar, Gusev - Menšich, Morozov. Vyloučení: 2:7, navíc Varnakov (Nižnij Novgorod) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5600.
Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Malenkich, Kousa, Bykov, Jevsejenkov, Vasiljev - Thörnberg, Marakov, Krikunov - Varnakov, Ellison, Ugarov - M. Potapov, Gorbunov, Zajnullin - Černov, Galuzin, Valujskij. Trenér: Kari Jalonen.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Oystrick - Voráček, Červenka, Novotný - Klepiš, Vrána, Birner - Hossa, Mikúš, Surový - T. Rachůnek, Christensen, Bartečko. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Ostatní zápasy:
Omsk - Magnitogorsk 3:2 v prodl.
Barys Astana - Čeljabinsk 3:6 (za hosty Bulis 0+1)
Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 2:1 po sam. nájezdech (za domácí Trončinský 0+1)
Jaroslavl - Slovan Bratislava 4:0
Atlant Mytišči - CSKA Moskva 0:2
Spartak Moskva - Ufa 2:3 po sam. nájezdech
Viťaz Čechov - Dynamo Moskva 3:4 v prodl. (za hosty Novák 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52