Hlavní obsah

Novosibirsk - Magnitogorsk 2:0Salák vychytal v prvním čtvrtfinále KHL střelce Magnitogorsku

13. 3. 2015 17:21

Český reprezentační gólman Alexander Salák vychytal první čisté konto v play off Kontinentální hokejové ligy a dovedl Novosibirsk k výhře v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Magnitogorskem. Sibir v domácím prostředí zvítězil 2:0, Saláka nedokázal překonat ani nejproduktivnější český hokejista v KHL Jan Kovář.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Alexander Salák v reprezentačním dresu.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Salák v utkání kryl 38 střel, domácí hráči na branku Metallurgu vyslali jen 24 puků. Výhru Novosibirsku zařídili David Ullström, jenž otevřel skóre v 38. minutě, a Alexej Kopějkin v poslední třetině gólem z přesilovky.

V osmifinále s Čeljabinskem odchytal Salák pět utkání a byl u všech čtyř výher. Úvodní zápas série vynechal kvůli disciplinárnímu trestu. V posledních třech duelech play off dostal pouze dva góly.

Až v 98. minutě skončil zápas Kazaň - Omsk, vítězství 4:3 zajistil hostům Širokov. V Západní konferenci podruhé vyhrál CSKA Moskva nad Jokeritem Helsinky, naopak moskevské Dynamo i s přispěním jedné asistence obránce Filipa Nováka zvítězilo v Petrohradu 4:1 a srovnalo stav série.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 1. zápasy:
Novosibirsk - Magnitogorsk 2:0 (čisté konto Salák)
Kazaň - Omsk 3:4 po prodl.
Západní konference - 2. zápasy:
CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 4:0, stav série 2:0
Petrohrad - Dynamo Moskva 1:4 (za hosty Novák 0+1), stav série 1:1.

Reklama

Sdílejte článek
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
Včera základní část - pondělí 29. listopadu Petrohrad SKA Petrohrad - Severstal Čerepovec Čerepovec Petrohrad - Čerepovec 1 : 3
Včera základní část - pondělí 29. listopadu Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk Viťaz Novgorod - Viťaz 4 : 1
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk Kunlun - Magnitogorsk 1 : 5
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Riga Dinamo Riga - CSKA Moskva CSKA Riga - CSKA 2 : 3
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Minsk Dinamo Minsk - Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk Minsk - Čeljabinsk 2 : 1
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Nižněkamsk Neftěchimik Nižněkamsk - Ak Bars Kazaň Kazaň Nižněkamsk - Kazaň 2 : 3 sn
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Jokerit Jokerit Helsinky - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Jokerit - Jaroslavl 2 : 0
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Spartak Spartak Moskva - Dynamo Moskva Dynamo Spartak - Dynamo 4 : 1

Souhrn z tabulek:
Bobrovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Jokerit Jokerit 34 16 3 2 2 4 7 108 : 83 48
2 Petrohrad Petrohrad 33 14 2 3 3 2 9 103 : 76 43
3 Spartak Spartak 34 13 5 0 1 1 14 87 : 86 38
4 Novgorod Novgorod 34 15 1 0 2 2 14 87 : 80 36
5 Soči Soči 34 11 2 1 3 1 16 79 : 89 32
6 Viťaz Viťaz 34 7 0 2 4 5 15 84 : 106 27
Tarasovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 CSKA CSKA 34 14 5 3 1 1 10 82 : 71 46
2 Čerepovec Čerepovec 33 14 3 4 2 2 8 80 : 69 46
3 Dynamo Dynamo 33 19 2 1 0 0 11 113 : 83 44
4 Jaroslavl Jaroslavl 34 15 2 0 2 4 11 87 : 76 40
5 Minsk Minsk 33 12 4 0 4 2 11 97 : 105 38
6 Riga Riga 32 9 1 0 4 2 16 63 : 97 26
Charlamovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Magnitogorsk Magnitogorsk 33 21 2 4 0 1 5 119 : 73 55
2 Čeljabinsk Čeljabinsk 36 15 4 6 1 2 8 108 : 88 54
3 Kazaň Kazaň 34 14 3 4 0 5 8 82 : 76 47
4 Nižněkamsk Nižněkamsk 33 11 2 2 2 3 13 84 : 94 35
5 Jekatěrinburg Jekatěrinburg 34 11 2 1 3 2 15 107 : 98 33
6 Kunlun Kunlun 33 6 1 1 1 2 22 71 : 127 19
Černyševova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Ufa Ufa 34 17 2 1 2 1 11 93 : 68 43
2 Omsk Omsk 33 17 1 1 1 1 12 93 : 76 40
3 Novosibirsk Novosibirsk 34 14 0 3 1 3 13 69 : 72 38
4 Chabarovsk Chabarovsk 35 7 3 3 2 3 17 69 : 93 31
5 Nur-Sultan Nur-Sultan 33 7 3 3 2 2 16 81 : 103 30
6 Vladivostok Vladivostok 34 5 0 1 3 2 22 58 : 115 17
Souhrn z kalendáře:
dnes 10 : 30 základní část - úterý 30. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa Ufa Vladivostok - Ufa Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - úterý 30. listopadu CSKA CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk CSKA - Magnitogorsk Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - úterý 30. listopadu Dynamo Dynamo Moskva - Ak Bars Kazaň Kazaň Dynamo - Kazaň Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - úterý 30. listopadu Omsk Avangard Omsk - Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk Omsk - Nižněkamsk Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - úterý 30. listopadu Spartak Spartak Moskva - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Spartak - Jaroslavl Vsadit
zítra 17 : 30 základní část - středa 1. prosince Petrohrad SKA Petrohrad - Dinamo Minsk Minsk Petrohrad - Minsk Vsadit
zítra 17 : 30 základní část - středa 1. prosince Viťaz Viťaz Podolsk - Jokerit Helsinky Jokerit Viťaz - Jokerit Vsadit
zítra 18 : 30 základní část - středa 1. prosince Riga Dinamo Riga - Severstal Čerepovec Čerepovec Riga - Čerepovec Vsadit