Sparta - Lulea 2:3Sparta prohrála i druhý zápas v Lize mistrů, Třinec obrat nedotáhl

Hokejisté Sparty prohráli i druhý domácí zápas v Lize mistrů, po páteční prohře s dánským Aalborgem v neděli podlehli 2:3 svédské Lulee. Třinec dokázal smazat dvoubrankové manko na ledě švédské Skelleftey, nakonec ale prohrál 2:3 v prodloužení.

Hokejisté Sparty po prohře s Aalborgem nestačili v Lize mistrů ani na Luleu.

Třinecké utkání skupiny H rozhodl v 64. minutě Jonathan Jonsson. Gólem a asistencí se na bodovém zisku českého mistra podílel Miloš Roman. Pražané ve skupině A dokázali ve třetí třetině vyrovnat na 1:1, na další dva góly švédského celku ale odpověděl až tři sekundy před koncem Miroslav Forman.

Ve Švédsku byli klíčovými postavami dlouho brankáři, domácí Lindvall i hostující Kacetl udrželi v první i druhé třetině čisté konto. Oba si připsali řadu výborných zákroků. Lindvall si poradil například s pokusy Chmielewského nebo Lyszczarczyka, Kacetl zlikvidoval šance Lundberga nebo Hugga.

Bezbrankový stav se změnil až ve 42. minutě, kdy Olsson překonal Kacetla střelou od modré čáry. O dvě minuty později vedli domácí již 2:0, když se prosadil Hugg.

Oceláři mohli snížit v přesilové hře, Seveřané se ve čtyřech ubránili, ale minutu po návratu Nilssona na led se po přečíslení tři na dva přesně trefil Růžička. V 55. minutě trefil Vrána tyč a následně mohla hned několikrát Skelleftea rozhodnout. Kacetl však svůj tým podržel. I díky tomu mohl při power play Roman vyrovnat.

V prodloužení se do brejku dostal Jonsson a rozhodl. Kacetl sice jeho pokus nejprve vyrazil, jenže pak se puk odrazil za jeho záda.

Sparta v pátek doma prohrála s dánským Aaborgem 2:3, stejným výsledkem padla i dnes. Hned na začátku sice Gustaf Thorell trefil tyč, ale jinak měli více ze hry hosté. V 5. minutě se Lulea dostala do vedení, když Emanuelsson připravil gólovou šanci pro Tyrväinena. Další šance Seveřanů zlikvidoval brankář Kořenář.

Ve druhé třetině si Pražané vypracovali několik slibných šancí, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Proti Kořenářovi se neprosadil z brejku Shinnimin. I díky tomu mohla Sparta ve 46. minutě vyrovnat, když na konci pohledné kombinace byl Buchtele.

V 51. minutě ale hosté opět vedli. Fröberg tečoval Själinovu střelu na hranici hry vysokou hokejkou, rozhodčí však po kontrole u videa gól Luley uznali. Sparta se snažila vyrovnat, jenže při špatně sehrané power play inkasovala potřetí. Na porážce domácích nic nezměnil ani Formanův gól v čase 59:57.

Hokejová Liga mistrů - základní skupiny
Skupina A:
HC Sparta Praha - Lulea 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 46. Buchtele (Safin, E. Thorell), 60. Forman (Buchtele, Konečný) - 5. Tyrväinen (Emanuelsson), 51. Fröberg (Själin, Rask), 59. Engsund (Brännström, Tyrväinen). Rozhodčí: Buss (Lot.), Jeřábek - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4427.
Sestava Sparty: Kořenář - Jurčina, Moravčík, Graňák, Polášek, M. Jandus, Němeček - Řepík, Horák, Sobotka - D. Kaše, G. Thorell, E. Thorell - Forman, Přibyl, Buchtele - Dvořáček, D. Vitouch, Safin. Trenér: Patera.
Jukurit Mikkeli - Aalborg 5:3 (za domácí O. Kovařčík 1+1, M. Kovařčík 0+1)
Färjestad - Straubing 6:1
Cracovia Krakov - Villach 4:2 (za domácí Kasperlík 2+0, Račuk a Krejčí 0+1)
1.Färjestad2200013:16
2.Straubing210015:63
3.Cracovia Krakov210014:63
4.Villach200022:110
Skupina H:
Skelleftea AIK - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Olsson (Granberg, Lindström), 45. Hugg (Salomonsson), 64. Jonsson (Hugg) - 49. M. Růžička (P. Vrána, M. Roman), 60. M. Roman (Voženílek, Svačina). Rozhodčí: Kova (Fin.), Björk - Yletyinen, Persson (všichni Švéd.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2172.
Sestava Třince: Kacetl - Marinčin, Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák - M. Růžička, P. Vrána, M. Roman - Svačina, L. Hudáček, Daňo - Kurovský, Voženílek, Chmielewski - Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák. Trenér: Moták.
Belfast - Davos 3:6 (za hosty M. Stránský 2+1)