USA - Francie 7:1Hokejisté USA druhé překvapení nepřipustili, nastříleli sedm branek

Hokejisté USA druhé překvapení na svůj úkor nepřipustili. Tentokrát ve skupině A vyhráli nad Francií jasně 7:1. Dva góly vstřelil DeBrincat.

Hokejisté USA si na MS proti Francii s chutí zastříleli. Mezi střelce se zapsal i Alex DeBrincat.

Hokejisté Spojených států amerických porazili na mistrovství světa v Košicích Francii jednoznačně 7:1 a připsali si první tři body do základní skupiny A. Favorit rozhodl o své výhře již v úvodní třetině, ve které si v rozmezí minuty a 59 sekund vypracoval tříbrankové vedení. Dvěma góly se pod výhru USA podepsali Alex DeBrincat a Colin White.

Američané po páteční porážce se Slovenskem rozhodli dnešní souboj hned na začátku. Do první šance se sice dostal Claireaux, ale brankáře Demka nepřekonal. Následně byl vyloučen Fleury a DeBrincat otevřel skóre. V následujících necelých dvou minutách navíc zámořští hráči přidali další dva góly a bylo rozhodnuto.

Ve druhé třetině měli sice Francouzi několik šancí zápas zdramatizovat, skórovat však nedokázali a ve 34. minutě počtvrté inkasovali. Ylönena v brance Francie prostřelil White. Následně se si první gól na turnaji připsala i hvězda Chicaga Patrick Kane.

V závěrečné části se gólu dočkali i hráči Francie, za stavu 0:6 snížil dvě sekundy po skončení jejich první přesilové hry Rech. Poslední slovo měl ale v 55. minutě White.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku
Skupina A (Košice)
USA - Francie 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. DeBrincat (J. van Riemsdyk, P. Kane), 6. Vatrano (Eichel, Martinez), 7. DeBrincat, 34. White (Q. Hughes, Martinez), 36. P. Kane (D. Larkin, Fox), 41. Kreider (D. Larkin), 55. White (Vatrano) - 47. Rech (Claireaux, Bertrand). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Sidorenko (Běl.) - R. Jensen (Dán.), Nikulainen (Fin.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4960.
USA: Demko - R. Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin - P. Kane, D. Larkin, DeBrincat - Kreider, Eichel, J. Gaudreau - Keller, J. Hughes, J. van Riemsdyk, - White, Glendening, D. Ryan - Vatrano. Trenér: Jeff Blashill.
Francie: Ylönen - Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Janil - Rech, Texier, Treille - Bertrand, Ritz, Perret - Fleury, Claireaux, T. Bozon - Valier, Berthon, Leclerc - Di Dio Balsamo. Trenér: Philippe Bozon.