Zápas byl spíš o nás. V závěru chybělo štěstí, litoval Hronek po porážce s Finy

Brno

Neskrýval velké zklamání, byť právě jeho trefa ve dvojnásobné přesilovce polila české hokejisty živou vodou. Jednadvacetiletý obránce Filip Hronek proti Finům snížil v závěru druhé třetiny na 1:2, alespoň na vyrovnání však národní tým ve svém úvodním vystoupení na domácích Carlson Hockey Games nedosáhl a nakonec prohrál 2:3.

Filip Hronek v pozici letícího hráče v utkání s Finy.

Co chybělo, abyste utkání dotlačili minimálně do prodloužení?

Myslím, že trochu štěstí, abychom tam v závěru něco dorvali. Zápas byl dneska spíš o nás. Měli jsme hodně šancí, ale bohužel se nám je nepovedlo proměnit.

Střelecká převaha vyzněla ve váš prospěch.

Na puku jsme byli silní, akorát se musíme víc tlačit do branky a proměňovat šance. Musíme nadělat problémy gólmanovi, aby neviděl střely od modré čáry.

Michael Frolík (vlevo) a Filip Hronek po střetnutí s Finy.

Ve třetí třetině jste Finy dostali pod tlak, přitom z vaší strany to bylo hodně dlouho poměrně ospalé.

Mně to tak nepřišlo. Bylo to podle mě způsobené hodně tím, že jsme se předtím prostě netlačili tolik do brány.

Překvapil vás něčím soupeř?

Finové hodně bruslili a snažili se hrát agresivně a na brejky. Byl to fakt náročný zápas.

Dělovkou k tyči jste po devíti vteřinách využil dvojnásobnou početní výhodu. Šlo o nacvičenou akci?

Dvakrát jsme tohle na tréninku zkusili a něco si k tomu v kabině řekli. Gól potěší. Jsem moc rád, že jsem chodil na přesilovky. Lepší než být na hotelu a vůbec nehrát.

Filip Hronek a Jakub Voráček při utkání s Finy.

Jak jste se po náročné cestě ze zámoří na ledě cítil?

Nebylo to ještě ono. Cítil jsem se unavený, i když jsem se před zápasem trochu vyspal. Ale zase tak hrozné to nebylo. (úsměv)

Bylo těžké zvyknout si na širší kluziště?

Je to samozřejmě jinačí, ale bude ještě dost času si na něj zvyknout.

Diváci vás hnali dopředu. Jak se vám hrálo před brněnským publikem?

Kulisa byla fakt výborná, bylo to tady příjemné. Jenom škoda, že jsme zápas nedotáhli k vítězství.