Hlavní obsah

České hokejistky budou na listopadovém MS hrát ve skupině A v Esbjergu. S novým koučem i turnajovým systémem

České hokejistky se na letošním mistrovství světa v Dánsku představí v základní skupině A v Esbjergu a postupně se utkají s Rakouskem, Švýcarskem, Německem a USA. Světový šampionát se bude premiérově konat v listopadu, datum tak lépe zapadne do kalendáře zámořské soutěže PWHL. Hlavním dějištěm turnaje bude Herning, kde se uskuteční zápasy skupiny B i boje o medaile. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zveřejnila rozpis turnaje na svém oficiálním webu.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

Ilustrační foto.

Článek

Oproti minulosti nebudou týmy do základních skupin rozděleny podle výkonnosti, ale podle žebříčku IIHF. Herní schéma je tak podobné jako v případě MS mužů nebo juniorů. Z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále čtyři týmy, které se následně utkají křížem. Nejhorší mužstva obou skupin čeká zápas o udržení mezi elitou.

Český tým, který na šampionátu povede nový kouč Brian Idalski z USA, vstoupí do MS v první den turnaje v pátek 6. listopadu. Zápasy o medaile jsou na programu v pondělí 16. listopadu. Na předešlém MS obsadil český výběr v Českých Budějovicích čtvrté místo, v boji o bronz prohrál s Finskem 3:4 v prodloužení. Titul získaly Američanky.