MS V HOKEJI: Češi porazili Kazachstán. Z výher se radují i Kanada, USA, Švédsko či Švýcarsko

Šest zápasů mělo na programu v neděli hokejové mistrovství světa v lotyšské Rize a finském Tampere. Favorité žádná zaváhání nepřipustili. Vedle Česka, které si poradilo s Kazachstánem 5:1, se radovali z jasných výher a udržení stoprocentní bodové bilance také týmy USA, Kanady, Švédska a Švýcarska.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Česko - KazachstánVideo: Česká televize

Čeští hokejisté po úvodní výhře nad Slováky přidali i povinné vítězství nad Kazachstánem. Dvakrát se trefil Dominik Kubalík, který navíc neproměnil trestné střílení. Třemi body za gól a dvě asistence se blýskl Lukáš Sedlák, který už na startu turnaje dvakrát skóroval. Jedinou kaňkou na výhře týmu Kariho Jalonena je zranění v obličeji útočníka Filipa Chytila.

Už dopoledne se proti sobě utkaly reprezentace Slovinska a Kanady. Do vedení šli překvapivě po brance Drozga Slovinci a udrželi tento stav až do konce prvního dějství. Ve druhé třetině už ale začala gólová smršť Kanaďanů, kteří Slovince nakonec přestříleli pěti góly. Drozg poté svým druhým gólem jen korigoval na konečných 5:2.

Sestřih utkání MS Slovinsko - KanadaVideo: Česká televize

Ve stejný začas rozehráli svůj mač také Američané, kteří nastoupili proti maďarskému národnímu výběru. I v tomto zápase se dostal do vedení outsider, když se v páté minutě prosadil Sofron. Spojené státy ale do konce utkání zvládly nadělit Maďarsku sedm branek a výsledkem 7:1 si dokráčely pro další 3 body na turnaji.

Sestřih utkání MS USA - MaďarskoVideo: Česká televize

Francie proti Dánům smazala dvougólové manko a i ve svém druhém zápase na turnaji si zahrála prodloužení. Narozdíl od sobotního duelu s Rakouskem v něm ale tentokrát neuspěla, protože v čase 61:43 rozhodl v přesilovce Patrick Russel. Dánové si tak připsali druhou výhru.

Sestřih utkání MS Norsko - ŠvýcarskoVideo: Česká televize

Ve velké pohodě zatím hrají Švýcaři, které po sobotní kanonádě proti Slovincům (7:0) moc neprověřila ani reprezentace Norska, nad níž zvítězili 3:0. Švýcarsko tak zatím neinkasovalo a může se chlubit skvělou bilancí 10:0. Norové mají na svém kontě jediný bod za porážku s Kazachstánem po samostatných nájezdech.

Sestřih utkání MS Francie - DánskoVideo: Česká televize

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia k zápasům českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním.

Švédové na úvod turnaje vydřeli nejtěsnější možné vítězství 1:0 nad Německem, ve druhém vystoupení už ale vyhráli jednoznačně proti Rakousku 5:0. Na šampionátu zatím ještě neinkasovali a mají plný bodový zisk. Rakousko má na svém kontě jeden bod za porážku v prodloužení od Francie.

Sestřih utkání MS Švédsko - RakouskoVideo: Česká televize

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Tampere):
USA - Maďarsko 7:1
Branky: 7. A. Tuch, 19. + 24. Bonino, 34. Gauthier, 42. Mackey, 45. Grimaldi, 57. L. Tuch - 5. Sofron.
Francie - Dánsko 3:4 v  prodloužení
Branky: 26. Leclerc, 29. Rech, 40. Addamo - 9. Ehlers, 19. Boedker, 31. Olesen, 62. Russel
Švédsko - Rakousko 5:0
Branky: 4. Lindholm, 27. Sörensen, 39. Nemeth, 52. Carlsson, 54. Everberg
Skupina B (Riga):
Slovinsko - Kanada 2:5
Branka: 4. + 56. Drozg - 22. Carcone, 28. Joseph, 39. Lučič, 54. Weegar, 55. McBain.
Norsko - Švýcarsko 0:3
Branky: 9. Simion, 20. Glauser, 48. Niederreiter
Česko - Kazachstán 5:1
Branky: 9. Zbořil, 16., 59. Kubalík, 42. Sedlák, 46. Košťálek - 32. Muchametov