Švýcarsko - Kazachstán 3:2SESTŘIH: Švýcaři vyhráli i třetí zápas na MS

Hokejisté Švýcarska porazili na mistrovství světa v Helsinkách 3:2 Kazachstán a vyhráli tak i třetí zápas na turnaji. S devíti body jsou druzí ve skupině A, jen o skóre za vedoucí Kanadou. Kazaši prohráli potřetí, k premiérovému bodovému zisku jim nepomohlo ani 40 zákroků brankáře Andreje Šutova.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Švýcarsko - KazachstánVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Favorita mohl hned v úvodu posunout do vedení Malgin, ve 2. minutě ale trefil jen tyč. A předznamenal tím ofenzivní trápení Švýcarů. Ti měli sice více ze hry, častěji stříleli, recept na spolehlivě chytajícího Šutova se jim ale nedařilo najít. Nepřekonal jej ani Meier v polovině první třetiny.

Ve druhé části Švýcaři zvýšili aktivitu a ve 24. minutě otevřel skóre nejproduktivnější hráč týmu Malgin, ke kterému se odrazila Kurashevem tečovaná střela. Ústřední postavou utkání byl i nadále Šutov, který v prostřední dvacetiminutovce musel čelit 22 střelám, inkasoval ale jen dvakrát. Po Malginovi jej překonal jen Simion ve 35. minutě.

Kazaši výrazně zahrozili na začátku třetí části, Michajlis ale nedokázal zakončit do odkryté branky. Ve 46. minutě ale již Aeschlimann inkasoval, když jej po chybě Meiera překonal z brejku v oslabení obránce Blacker. V 56. minutě posunul favorita k výhře nejzkušenější hráč Švýcarů Ambühl, který připravil třetí gól pro Herzoga. O dvě minuty později ale Aeschlimann podcenil střelu Orechova a zadělal na menší drama. Vyrovnat se ale Kazachstánu nepodařilo.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Helsinky):
Švýcarsko - Kazachstán 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Malgin (Kurashev, Siegenthaler), 35. Simion, 56. Herzog (Ambühl) - 46. Blacker, 58. Orechov (N. Michajlis, Valk). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Stano (SR) - Beresford (Brit.), Zunde (Lot.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2858.
Švýcarsko: Aeschlimann - Siegenthaler, Kukan, Moser, Fora, Glauser, Geisser, Egli, Marti - Meier, Hischier, Kurashev - Suter, Simion, Malgin - Ambühl, Herzog, Corvi - Miranda, Bertschy, Riat. Trenér: Patrick Fischer.
Kazachstán: Šutov - Svedberg, Samat Danijar, Blacker, Orechov, Beketajev, Metalnikov, Šalapov - Akolzin, Šesťakov, Ševčenko - N. Michajlis, Valk, Panjukov - Starčenko, Savickij, Sagadějev - Petuchov, Gurkov, Asetov - Rachmanov. Trenér: Jurij Michajlis.