Slovensko - Německo 4:6SESTŘIH: Slováci v přestřelce neuspěli. Od Německa inkasovali na úvod šampionátu šest branek

Slovenští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Ostravě porážkou 4:6 s Německem. Svěřenci trenéra Craiga Ramsayho sice proti obhájcům stříbrných medailí smazali dvoubrankové manko, nakonec s nimi ale na světovém šampionátu prohráli popáté za sebou. Gólem a dvěma asistencemi se na německé výhře ve skupině B podílel Leonhard Pföderl, tři asistence si připsal Yasin Ehliz.

Sestřih utkání Slovensko - NěmeckoVideo: Česká televize

V první třetině byli střelecky aktivnější Slováci, hned v úvodu ale měli blízko ke gólu Němci. Gólman Škorvánek, který bude v příští sezoně hájit barvy Hradce Králové, však nebezpečné situace ustál s čistým štítem. V 6. minutě mu pomohla i tyč. Slibnou šanci měli také Slováci, Sukelobu střelu ale Grubauer zlikvidoval.

Skóre se po několika nevyužitých příležitostech na obou stranách měnilo až v početních výhodách. Na trestné lavici se sešli Sukel s Čerešňákem a Němci dlouhou přesilovku pět na tři využili. Po pohotové dorážce se prosadil Kahun.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.

Slovenský tým se pokusil platnost gólu českého rodáka zrušit takzvanou trenérskou výzvou s odkazem na nedovolené bránění brankáři. U rozhodčích ale neuspěli, a tak dál hráli ve třech. Celé dvě minuty se tentokrát ubránili, v klasické početní výhodě se ale prosadil střelou od modré čáry Jonas Müller.

Svěřenci trenéra Ramsayho se z nepříjemného direktu oklepali. Hrivik střelou z úhlu snížil a Fehérváry ve 39. minutě vyrovnal. Němci si ještě ve druhé třetině vzali vedení zpět, 29 sekund před odchodem do kabin překvapil Škorvánka od modré čáry Kälble.

Ve 45. minutě přiblížil Německo k výhře Michaelis, jehož nechala slovenská obrana volného dorážet. Při Tiffelsově vyloučení sice Grubauera podruhé překonal důrazný Hrivik, jeho gól ale po kontrole u videa neplatil. Čerešňákovi totiž utekl na modré čáře puk do středního pásma.

Soutěž: Největší hokejový fanoušek

Pošli fandící fotku a vyhraj hodnotné ceny v soutěži na Novinky.cz

Pět minut před koncem základní hrací doby se Slovensku podařilo snížit na 3:4, když se po akci Slafkovského prosadil Hudáček. Němci ale bleskově odpověděli a Pföderl jim vrátil dvoubrankové vedení.

Při slovenské power play se prosadil Eder, poslední slovo měl 15 sekund před koncem Sukel.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina B (Ostrava):
Slovensko - Německo 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 37. Hrivík (Cehlárik, Slafkovský), 39. Fehérváry (Pospíšil), 55. Hudáček (Slafkovský, Hrivík), 60. Sukel (Kelemen, Regenda) - 30. Kahun (Ehliz, Pföderl), 33. J. Müller (Michaelis, Tuomie), 40. Kälble, 45. Michaelis (Pföderl, Ehliz), 57. Pföderl (Ehliz, J. Müller), 60. Eder. Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Pearce (Kan.) - Briganti (USA), Zunde (Lot.). Vyloučení: 7:4, navíc Kelemen (Slovensko) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 9109
Slovensko: Škorvánek - Nemec, Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Grman, Koch, Gajdoš, Golian - Slafkovský, Hrivík, Cehlárik - Hudáček, Cingel, Tatar - Kelemen, Pospíšil, Regenda - Daňo, Sukeľ, Kudrna. Trenér: Ramsay.
Německo: Grubauer - Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Kälble, Wagner, Fohrler - Pföderl, Michaelis, Ehliz - Peterka, Kahun, Tiffels - Fischbuch, Stachowiak, Tuomie - Eder, Sturm, Ehl. Trenér: Kreis.
  0 : 1 Kazachstán - Polsko 0 : 1 10. min Živě
20240520T20 : 20:00+0200