Arizona - Vegas 1:7Arizona schytala v NHL výprask, Vejmelka dostal sedm gólů

New York/Praha

Hokejisté San Jose, v sestavě s českým útočníkem Tomášem Hertlem, prohráli na ledě Jezdců z New Yorku 0:1. Český hokejista Filip Chytil za vítěze nebodoval. Winnipeg v přestřelce porazil Ďábly z New Jersey 8:4, Pavel Zacha se v barvách poražených neprosadil. V roli poraženého končil zápas i brankář Karel Vejmelka, jehož Arizona prohrála s Vegas 1:7. Gólman Daniel Vladař dovedl Calgary v NHL k výhře na ledě Anaheimu 4:3 po nájezdech, když zastavil 31 střel a v rozstřelu oba pokusy domácích.

Český brankář Arizony Coyotes Karel Vejmelka (70) inkasuje branku v duelu NHL s Vegas Golden Knights.

Bitvu Rangers se Žraloky ze San Jose rozhodl jediný gól. Už po šesti minutách hry jej vstřelil při přesilovce útočník Jezdců Ryan Strome a rozhodl o hubené výhře Jezdců. Ti tak v NHL vyhráli pátý zápas v řadě.

Na straně domácích se neprosadil Filip Chytil, jenž se stejně jako Tomáš Hertl v barvách San Jose, dostal ke dvěma střeleckým pokusům.

Gólové hody naopak nabídl duel mezi Winnipegem a New Jersey. V čase 7:39 vedli domácí Jets 3:0 a zdálo se, že Ďáblům s českým útočníkem Pavlem Zachou v sestavě hrozí debakl. Pak ale tým z New Jersey zabral. Do konce třetiny snížil na 2:3 a v prostředí části hry dalšími góly otočil skóre ve svůj prospěch. To ale nebyl zvratům konec. až do závěrečné sirény už pálili přesně jen hráči Jets a nakonec slaví divokou výhru 8:4.

Hattrickem se blýskl domácí Mark Scheifele, do statistik se zapsal i Čech Pavel Zacha, jenž nastoupil v prvním útoku Devils. V prostřední části hry viděl dvouminutový trest za hákování. Branku Jets ohrozil jednou.

Hokejisté Arizony dostali pořádně nařezáno od Rytířů z Vegas, když doma prohráli 1:7. V brance Coyotes nastoupil Čech Karel Vejmelka, ale debaklu nezabránil. V prostřední třetině inkasoval čtyřikrát.

Vladař vychytal v posledních dvou zápasech proti Bostonu a Ottawě čisté konto. Jeho neprůstřelnost se zastavila na 140 minutách a 54 sekundách, když ho z dorážky překonal na začátku druhé třetiny Sonny Milano.

Calgary rychlo otočilo na 3:1, o obrat se svými trefami zasloužili Blake Coleman, Elias Lindholm a Sean Monahan. Anaheim ale na přelomu druhé a třetí třetiny vyrovnal. Zblízka se prosadil Rickard Rakell a přesilovou hru využil Vinni Lettieri. Skóre se poté neměnilo a zápas dospěl až do rozstřelu, který trval jen dvě kola. Vladař zneškodnil oba pokusy domácích, zatímco Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk nájezdy proměnili.

"Nebyl to jednoduchý zápas. Doma mají skvělou bilanci a hrají výborný hokej. Hodně se tlačí do branky a mají také úžasné přesilovky, ale byli jsme lepší," řekl Vladař, který chytal po téměř dvou týdnech. "Hodně jsem se soustředil na začátek, na první střelu. Nechtěl jsem, aby dali rychlý gól, a pomohla mi i tyčka. Mohl jsem pustit méně branek, ale výhra je výhra," prohlásil.

Calgary je nejlepším týmem Západní konference a s Vladařem v brance získalo 11 z 12 možných bodů. Český gólman je čtvrtý v NHL s úspěšností zásahů 93,9 procent. "Hodně to pro mě znamená, ale nechci létat příliš vysoko. Každý zápas začíná od nuly a nikoho nezajímá, jakou mám bilanci," doplnil Vladař, který do týmu přišel před sezonou z Bostonu, kde odchytal jen pět utkání.

Výsledky zápasů NHL:
NY Rangers - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 7. R. Strome. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16 726. Hvězdy zápasu: 1. R. Strome, 2. Fox (oba NY Rangers), 3. Hill (San Jose).
Winnipeg - New Jersey 8:4 (3:2, 3:2, 2:0)
Branky: 2., 40. a 50. Scheifele, 4. a 31. Ehlers, 8. Vesalainen, 36. Morrissey, 57. Lowry - 10. Severson, 20. J. Hughes, 21. Hischier, 22. Graves. Střely na branku: 40:37. Diváci: 13 844. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Ehlers, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).
Arizona - Vegas 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)
Branky: 8. Boyd - 14. a 29. Pacioretty, 7. Marchessault, 28. Stephenson, 33. Amadio, 36. Dadonov, 58. N. Roy. Střely na branku: 30:32. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval sedm branek z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 78,1 procenta. Diváci: 12.389. Hvězdy zápasu. 1. Pacioretty, 2. Dadonov, 3. R. Smith (všichni Vegas).
Anaheim - Calgary 3:4 po SN (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:2)
Branky: 21. Milano, 40. Rakell, 43. Lettieri - 24. Coleman, 31. E. Lindholm, 36. Monahan, rozhodující sam. nájezd J. Gaudreau. Střely na branku: 34:36. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Diváci: 12 427. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Zegras (oba Anaheim), 3. Monahan (Calgary).
Seattle - Edmonton 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 1. Gourde, 11. A. Larsson, 34. Blackwell, 36. Wennberg - 7. Draisaitl, 29. Bouchard, 52. McDavid. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (Seattle), 2. Bouchard (Edmonton), 3. A. Larsson (Seattle).