Hlavní obsah

Brankář Rittich se vrací z Nashvillu do Kanady

13. 7. 2022 21:18

Český hokejový brankář David Rittich uzavřel v NHL jako nechráněný volný hráč roční kontrakt na 900 tisíc dolarů s Winnipegem. Po ročním působení v Nashvillu se devětadvacetiletý odchovanec Jihlavy vrací z USA do Kanady, kde už chytal za Calgary a Toronto. V týmu Jets doplní americkou jedničku Connora Hellebuycka.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář David Rittich na archivním snímku z tréninku v rámci letního kempu hokejové reprezentace v Jihlavě.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Rittich v uplynulé sezoně odchytal za Nashville v konkurenci Fin Juuseho Sarose jen 17 utkání s průměrem 3,57 obdržené branky na zápas a s úspěšností zákroků 88,6 procenta. V play off nastoupil jen v úvodním utkání 1. kola proti pozdějšímu šampionovi Coloradu a v 16. minutě po pěti inkasovaných brankách ze 13 střel střídal.

Rittich působí v NHL od roku 2016, kdy se upsal jako nedraftovaný volný hráč Calgary a zamířil do Severní Ameriky z extraligové Mladé Boleslavi. Postupně se prosadil na pozici jedničky Flames, odkud jej ale vytlačil Švéd Jacob Markström. Loni v dubnu putoval Rittich do Toronta, za které si zachytal jen čtyřikrát. Jeho hlavním úkolem bylo krýt záda jedničce Jacku Campbellovi.

V NHL Rittich absolvoval 151 utkání s průměrem 2,90 inkasované branky na zápas a úspěšností 90,5 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto. V play off odchytal účastník Utkání hvězd NHL z roku 2020 ve dvou zápasech jen necelých 32 minut, má průměr 15,17 obdržené branky a úspěšnost 63,6 procenta.

Reklama

Související témata: