Washington - New Jersey 6:3Capitals mají další výhru, Kempný dvakrát asistoval

Washington/Praha

Hokejisté Washingtonu porazili New Jersey 6:3, na dva góly vítězného týmu přihrál český obránce Michal Kempný. Hlavní hvězdou zápasu byl švédský střelec a autor hattricku Nicklas Bäckström. Calgary v brance s Mikem Smithem, konkurentem brankáře Davida Ritticha, přehrálo Los Angeles 4:1.

Hokejisté Washingtonu oslavují branku Andrého Burakovského.

Poslední ligoví šampioni si připsali už sedmou výhru v řadě. Vedle této šňury se táhne další – po stejnou dobu získal Bäckström minimálně tři body, k porážce New Jersey nyní k hattricku přidal i asistenci.

Švédský útočník ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu, když Ovečkin převzal po Kempném puk, zavezl ho do útočné třetiny a přihrál Bäckströmovi před otevřenou branku.

Na začátku třetí části Washington vedl 2:1, pak ale Kempný poslal kotouč Burakovskému, jenž se dostal do úniku a zvýšil na 3:1.

Čeká Wilsona další suspendace?

Třetí gól Washington vstřelil krátce poté, co ubránil pětiminutové oslabení.

Vyšší trest dostal Tom Wilson, který byl vyloučen do konce utkání za úder do hlavy. V úvodu sezony si přitom už odpykal čtrnáctizápasovou suspendaci za stejný prohřešek a hrozí mu další. Tentokrát trefil zezadu po odehrání kotouče Bretta Seneyho. Útočník New Jersey chvíli ležel otřesený na ledě, pak zamířil na ošetřovnu, ale utkání dohrál.

"Zasáhl mě hlavně do zadní části (levého) ramene. Nevím ale, zda mě trefil úmyslně nebo ne. Ještě jsem neměl šanci si prohlédnout opakovaný záběr," uvedl Seney. Wilsona, který po utkání s novináři nemluvil, obhajoval trenér Washingtonu Todd Reirden. S verdiktem nesouhlasil. "Hlídal si svého hráče u mantinelu a on (Seney) k němu míří otočený zády. (Wilson) se ho nepokoušel trefit, naopak se mu chtěl vyhnout. Byl to náhodný střet. Jakýkoli jiný hráč by byl možná vyloučen za nedovolené bránění," zlobil se kouč

Čtvrtý gól Capitals pak přidal Bäckström, asistoval navrátilec Jevgenij Kuzněcov, který pauzíroval šest utkání.

Zásluhou Hischiera a Hohanssona New Jersey necelé dvě minuty před koncem prohrávalo jen 3:4, Ovečkin s Bäckströmem svými zásahy při power play ale stvrdili vítězství Capitals. Michal Kempný odehrál v utkání téměř 22 minut a byl na ledě při třech vstřelených brankách.

Kovalčuk nehrál

Hráči Calgary neměli velké problémy proti nejhoršímu týmu NHL Los Angeles a zvítězili 4:1. Brankář Smith čelil 14 střelám Kings. Hlavní postavou utkání byl Mikael Backlund, dva góly dal a na jeden přihrál.

Za Los Angeles kvůli zranění kotníku nehrál Ilja Kovalčuk. Ruský útočník, jenž se letos s velkou slávou vrátil do zámořské ligy, ale zatím nenaplňuje očekávání, by neměl chybět dlouho.

Mrázkův konkurent dál září

Přednost před Petrem Mrázek znovu dostal brankář Curtis McElhinney, který ale Carolině přes další kvalitní výkon k výhře nepomohl. Bod navíc pro Anaheim trefil Ryan Getzlaf, Ducks se radovali po výsledku 2:1 v prodloužení.

McElhinneyho úspěšnost zákroků v posledních pěti zápasech přesahuje 96 %.

Florida ukončila vítěznou sérii Buffala. Další páteční zápas, který došel až do prodloužení, rozhodl Aleksander Barkov, Panthers vyhráli 3:2.

Stejným poměrem skončil zápas Colorada a St. Louis, jenže slavili hosté. V nastaveném čase se za Blues trefil Colton Parayko.

NHL:
Florida - Buffalo 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 19. McCann, 52. Dadonov, 63. Barkov - 11. Skinner, 23. S. Reinhart. Střely na branku: 43:24. Diváci: 12.179. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Ullmark (Buffalo), 3. Dadonov (Florida).
Washington - New Jersey 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky: 4., 51. a 60. Bäckström (na první Kempný), 21. T. Wilson, 46. Burakovsky (Kempný), 59. Ovečkin - 30. Zajac, 53. Hischier, 59. Marcus Johansson. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Ovečkin (všichni Washington).
Carolina - Anaheim 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Svečnikov - 57. Aberg, 62. Getzlaf. Střely na branku: 34:29. Diváci: 13.987. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. McElhinney (Carolina).
Colorado - St. Louis 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Zadorov, 43. Rantanen - 5. Tarasenko, 20. Steen, 62. Parayko. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.021. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Varlamov (Colorado), 3. Tarasenko (St. Louis).
Calgary - Los Angeles 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 1. a 60. Backlund, 48. J. Gaudreau, 60. Monahan - 34. Kempe. Střely na branku: 37:14. Diváci: 17.989. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Brodie, 3. M. Smith (všichni Calgary).