Toronto - Washington 2:4Češi zářili krásnými góly! Trefili se Palát, Nosek, Hertl, Jaškin i Vrána. Rittich poprvé chytal

New York

Jakub Vrána se vměstnal svým gólem do galapředstavení Alexandra Ovečkina na ledě Toronta a přispěl k výhře svého týmu, stejně jako Tomáš Nosek, který prožívá s Vegas parádní vstup do sezóny. Dmitrij Jaškin se také gólově prosadil a přispěl k výbornému vstupu St.Louis do zápasu s Minnesotou. Ondřej Palát svojí brankou porážku Tampy na ledě obhájců Stanley cupu z Pittsburghu neodvrátil, Tomáš Hertl naopak dovedl San José k jasné výhře gólem a přihrávkou. Body za asistence si v noci připsali i Michael Frolík a Vladimír Sobotka. Brankář David Rittich si odbyl vítěznou premiéru v NHL, naopak Petr Mrázek byl střídán.

Jakub Vrána oslavuje svůj gól v zápase na ledě Toronta.

Parádní kanadský večer má za sebou ruský hokejista Alexander Ovečkin. Největší hvězda Washingtonu si přivezla střelecký prach do kanadské provincie Ontario a už v první třetině si připsala dva zásahy. Dvaatřicetletému rodákovi z Moskvy sekundoval i mladý český útočník Jakub Vrána, který ve druhé třetině zvyšoval už na 3:0 pro hosty. Vrána perfektně využil své největší přednosti - rychlosti. Krásným průnikem po pravé straně nechal obránce soupeře daleko za sebou a přesně zakončil.

Domácí se zásluhou Jake Gardinera a Rusa Nikity Zaitseva ještě vrátili ve třetí třetině do zápasu, veškeré naděje na zisk bodů však deifnitivně uťal znovu Ovečkin, který třetí brankou v zápase uzavřel konečný výsledek na 4:2 pro hostující Capitals.

Nosek se blýskl individuální akcí

Tomáš Nosek zdatně sekunduje washingtonskému Vránovi, pokud bychom vyhlásili anketu český gól večera. V osmé minutě druhé třetiny utkání v Arizoně totiž v oslabení získal ve svém obranném pásmu kotouč, zavezl ho až před branku soupeře a i když mu na levé straně po celou dobu najížděl volný spoluhráč Cody Eakin, rozhodl se pardubický rodák zakončit sám a basketbalovou terminologií "cost to cost" únik mu vyšel dokonale. Týmu z města hazardu vyšla druhá třetiny skvěle, vyhrál ji 3:0 a celý zápas poté už dovedl k vítěznému cíli.

Do utkání se na straně Arizony dostal i český brankář Marek Langhamer, který se v polovině utkání dostal do branky domácích za stavu 0:3 a z deseti pokusů neinkasoval. Paradoxně jedním z těch, kteří mu mezi tři tyče pomohl byl právě i jeho krajan Tomáš Nosek, který gólově načal Scotta Wedgewooda, který začal jako jednička Kojotů.

Jaškin se Sobotkou bodovali při vítězství nad Minnesotou

Hned úvodní částí hry pak nastartovali svůj brankostroj hokejisté St.Louis. Jedním z přímých aktérů byl pak i český forvard Dmitrij Jaškin, který zvyšoval na 2:0 po výborném napadání svého zkušeného spoluhráče Chrise Thorburna, už před tím si asistenci na první gól Paula Stastnyho zapsal také druhý český hokejista, působící v St. Louis, Vladimír Sobotka. Hlavně díky fantastické úvodní části, kterou vyhráli 3:0, se domácí hokejisté radovali i z konečné výhry a to v poměru 6:3

Hertl jednou z hlavních postav

Tomáš Hertl byl jedním z hlavních tahounů San José, které v domácím SAP Centru s přehledem zdolalo kanadský Winnipeg. Šikovný český útočník si osobní statistiky vylepšil gólem při zoufalé power-play soupeře za stavu 3:0 pro Žraloky, ještě předtím asistoval u trefy Couturea v oslabení. Hertlův tým kromě další výhry v ročníku navíc zůstal i mužstvem, které obdrželo nejméně branek z celé soutěže.

Posledním českým střelcem v sobotním nabitém programu byl Ondřej Palát z Tampy, který ve druhé třetině duelu na ledě Tučňáků z Pittsburghu přesně tečoval střelu ruského zadáka Sergačova, to už ale bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V plné kráse se znovu ukázala velikost domácího kapitána Sidney Crosbyho, který úřadoval především v přesilovkách. Dva góly sám dal, na jeden přihrál a táhl Penguins za jasnou výhrou 5:2.

Rittich poprvé v brance

Velký obrat nabrala v posledních pár dnech kariéra gólmana Davida Ritticha, ten byl nejdříve poslán z farmy do prvního týmu Calgary, aby se po prvním zápase, který strávil na střídačce, hned při druhé možné příležitosti dostal mezi tři tyče a premiéra to byla úspěšná. Rittich kryl 24 střel, byl vyhlášen druhou hvězdou utkání a pomohl Calgary k výhře v Coloradu 3:2. Asistenci si v utkání připsal i Michael Frolík, Jaromír Jágr zůstal znovu bez bodu.

Druhý český branář, který byl v nočních zápasech v akci, bohužel stejně úspěšný nebyl. Petr Mrázek se ve třetí třetině duelu s New Jersey nechal po gólu Nicka Hischiera vystřídat a do svatyně pustil Jimmyho Howarda, který nakonec svůj tým dovedl do prodloužení, kde ovšem Detroit padl.

Výsledky NHL:
Toronto - Washington 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 42. J. Gardiner, 47. Zajcev - 13., 20. a 60. Ovečkin, 32. Vrána. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19 404. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie (oba Washington), 3. Zajcev (Toronto)
Montreal - Buffalo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Petry, 34. Galchenyuk, 49. P. Byron. Střely na branku: 26:36. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin, 3. Galchenyuk (všichni Montreal)
Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Duchene - 29. A. Lee, 55. Eberle. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 276. Hvězdy zápasu: 1. A. Lee (NY Islanders), 2. Duchene (Ottawa), 3. Eberle (NY Islanders)
Detroit - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 1. a 49. Booth, 47. Mantha - 10. B. Boyle, 14. T. Hall, 47. Hischier, 63. Gibbons. Střely na branku: 34:32. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 46:12 minuty, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Gibbons (New Jersey), 2. Booth, 3. Mantha (oba Detroit)
Florida - Chicago 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 22. McCann - 10. Hayden, 15. Saad, 28. P. Kane, 38. J. Toews. Střely na branku: 38:39. Diváci: 14 302. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews, 2. Crawford, 3. Saad (všichni Chicago)
Pittsburgh - Tampa Bay 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. a 23. Kessel, 20. a 45. Crosby, 14. Rust - 27. Palát, 54. Conacher. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 659. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Crosby, 3. Jarry (všichni Pittsburgh)
St. Louis - Minnesota 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Branky: 17. a 52. Schwartz, 7. P. Stastny (Sobotka), 12. Jaškin, 43. Brodziak, 55. Blais - 36. Coyle, 44. Z. Mitchell, 49. E. Staal. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18 610. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Blais, 3. Parayko (všichni St. Louis)
Arizona - Vegas 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 41. Ekman-Larsson, 51. Perlini - 28. Nosek, 28. W. Karlsson, 30. Haula, 60. Marchessault. Střely na branku: 26:28. Marek Langhamer (Arizona) odchytal 28:53 minuty, z deseti střel neinkasoval. Diváci: 13 226. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault (Vegas), 2. Perlini (Arizona), 3. M. Subban (Vegas)
Colorado - Calgary 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 35. Rantanen, 58. Zadorov - 18. Hamilton, 40. Ferland, 40. Backlund (Frolík). Střely na branku: 26:28. David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 15 738. Hvězdy utkání: 1. Backlund, 2. Rittich (oba Calgary), 3. Barberio (Colorado)
San Jose - Winnipeg 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 34. Couture (na druhou Hertl), 12. Heed, 57. Hertl. Střely na branku: 34:38. Diváci: 17 189. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. Vlasic (všichni San Jose)
Los Angeles - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 59. D. Brown, rozhodující sam. nájezd Lewis - 11. N. Ritchie. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. R. Miller (Anaheim), 3. Lewis (Los Angeles)