Boston - Philadelphia 4:1České galapředstavení! Boston se blíží k rekordu

Čeští hokejisté řídili výhru Bostonu 4:1 nad Philadelphií. David Krejčí vstřelil dva góly a podruhé v sezoně se prosadil také Tomáš Nosek. Dvě branky Bruins v pokračování NHL připravil Pavel Zacha a jednou asistencí protáhl svou bodovou sérii David Pastrňák. Martin Nečas gólem a nahrávkou neodvrátil prohru Caroliny s Coloradem 2:3 v prodloužení. Skvělý výkon v brance Avalanche předvedl Pavel Francouz, jenž kryl 46 střel. Góly Dominika Kubalíka a Filipa Hronka pomohly k výhře Detroitu 7:4 v San Jose. Tomáš Hertl za poražené jednou asistoval.

David Krejčí (46) a brankář Linus Ullmark (35) z Bostonu po utkání s Philadelphií.

Skóre zápasu Boston - Philadelphia otevřel ve 32. minutě Nosek, jenž po akci Zachy a Nicka Foligna z ideální pozice mezi kruhy prostřelil gólmana Cartera Harta. Pardubický rodák dal druhý gól v sezoně a poprvé od loňského dubna se prosadil ve dvou zápasech za sebou. "Mám z gólu velkou radost, myslím, že to bylo vidět i na mojí oslavě. Moc jsem si ji užil. Jsem rád, že jsem si připomněl, jak chutná radost z gólů," řekl Nosek, jenž navázal na svou trefu ze zápasu s Vancouverem, kdy v závěru trefil prázdnou branku.

Gól na 2:0 vymyslel Pastrňák, který v přesilové hře ze svého typického místa na levém kruhu přesně našel Jakea DeBruska a bodoval popáté za sebou. V 17 zápasech nasbíral 26 bodů a je pátým nejproduktivnějším hráčem NHL.

V 50. minutě snížil Owen Tippett, ale hned po 16 sekundách se poprvé v zápase prosadil Krejčí, jenž vrátil Bruins dvougólový náskok. Zkušený český centr využil výborné práce napadajícího Zachy a sám před brankářem nezaváhal. Druhou branku Krejčí přidal v 57. minutě, kdy využil Folignovy 300. gólové nahrávky v kariéře a uzavřel skóre. Šestatřicetiletý český útočník poprvé po svém návratu do ligy vstřelil v zápase víc než jeden gól a rozšířil svou sbírku na 11 bodů.

"Naše zápasy občas nejsou reklamou na krásný hokej, ale od prvního střídání si vždy jdeme za svým cílem. Díky síle všech čtyř formací dokážeme soupeře přehrávat a nakonec zápasy zlomit. Dáváme do toho spoustu energie a zatím býváme odměněni," řekl Krejčí.

Boston vyhrál i desátý domácí duel v sezoně a přiblížil se rekordní jedenáctizápasové sérii Floridy z minulé sezony. S 30 body ze 17 zápasů jsou Bruins nejlepším týmem celé NHL. "V lize je těžké vyhrát jeden zápas, ale zvládnout patnáct z prvních 17 duelů, to je šílené. Nikdo to před sezonou nečekal, přes to zůstáváme nohama na zemi a soustředění na další utkání," dodal Krejčí. Boston je nejúspěšnějším celkem soutěže.

Colorado se skvěle chytajícím Francouzem uštědřilo Carolině lekci z produktivity. Hurricanes přestříleli obhájce Stanley Cupu vysoko 48:15, ale na vlastním ledě brali pouze bod za prohru 2:3 v prodloužení. "Pro gólmana je vždycky lepší, když je pod palbou, než když na něj puky nelétají. Byl to zábavný večer," řekl Francouz, jenž odchytal pátý zápas v sezoně.

"Carolina nás přehrávala, opravdu jsme potřebovali pomoc brankáře, aby nás v důležitých chvílích podržel a to se mu povedlo. Dnešní zápas nám vyhrál on, o tom není pochyb." chválil českého brankáře trenér Jared Bednar.

K výhře Carolině nepomohl ani Nečas, jenž nejprve připravil branku Sebastianu Ahovi a v 51. minutě šikovně objel Francouze a svou osmou trefou v sezoně poslal zápas do prodloužení. V tom po dvou minutách ujeli tři hráči Colorada a přečíslení vítěznou brankou zakončil Artturi Lehkonen.

"Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Proto je těžké skousnout prohru. Není jednoduché ji přijmout, když hrajete dobře a soupeř dává tak jednoduché góly," posteskl si Nečas.

Přestřelku mezi San Jose a Detroitem zvládli zásluhou povedené třetí třetiny hostující Red Wings. Střelecký účet Detroitu orámovali čeští hokejisté. V polovině první třetiny srovnal na 1:1 Hronek a v závěru trefou do prázdné branky uzavřel na konečných 7:4 Kubalík. Plzeňský rodák k brance přidal asistenci a v sezoně zaznamenal již 20 bodů.

Hertl se asistencí podílel na vyrovnávací brance Erika Karlssona na 4:4. Švédský bek potvrdil skvělou formu, byl u všech čtyř gólů Sharks a v tabulce produktivity se posunul na druhé místo za Connora McDavida.

Kromě Francouze do bohatého čtvrtečního programu zasáhli další dva čeští brankáři. Výhru 3:2 v prodloužení vychytal v souboji New Jersey s Torontem Vítek Vaněček.

K jedenáctému vítězství Devils v řadě pomohl český gólman 25 zákroky. Prodloužení po 57 sekundách rozhodl Jegor Šarangovič.

Karel Vejmelka se jako jediný český gólman z vítězství neradoval. Arizona i přes jeho 35 zákroků podlehla Vegas 1:4 a nebodovala potřetí za sebou.

Do 1000. zápasu v řadě nastoupil útočník Golden Knights Phil Kessel, který tím natáhl svou rekordní sérii.

Výsledky NHL:
Boston - Philadelphia 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 51. a 57. Krejčí (na první Zacha), 32. Nosek (Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák) - 50. Tippett. Střely na branku: 32:23. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Krejčí, 3. Zacha (všichni Boston).
Toronto - New Jersey 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Matthews, 58. Nylander - 16. Bratt, 24. Hischier, 61. Šarangovič. Střely na branku: 27:33. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Diváci: 18 189. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Vaněček (oba New Jersey), 3. M. Murray (Toronto).
Tampa Bay - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 39. a 60. Kučerov, 9. Stamkos, 46. P. Myers - 45. E. Lindholm. Střely na branku: 24:40. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Sergačjov, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
Florida - Dallas 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Verhaeghe, 33. Luostarinen, 39. Reinhart, 54. M. Tkachuk - 5. Hintz, 16. Lundkvist (Faksa), 16. Ja. Benn, 20. Seguin, 31. Hintz, 60. Dellandrea. Střely na branku: 44:29. Diváci: 14 428. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Bennett (Florida), 3. Seguin (Dallas).
Carolina - Colorado 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. Aho (Nečas), 51. Nečas - 8. Rodrigues, 35. Newhook, 62. Lehkonen. Střely na branku: 48:15. Pavel Francouz za Colorado odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky ze 48 střel a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen (Colorado), 2. Nečas (Carolina), 3. Francouz (Colorado).
Columbus - Montreal 6:4 (2:0, 0:2, 4:2)
Branky: 51. a 58. Kuraly, 8. Sillinger, 17. Nyquist, 47. Jenner, 52. Olivier - 34. Harris, 40. J. Anderson, 50. Gallagher, 52. Suzuki. Střely na branku: 29:42. Diváci: 14 914. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. Olivier, 3. Jenner (všichni Columbus).
Nashville - NY Islanders 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Branky: 26. a 50. Pärssinen, 2. F. Forsberg, 9. Sissons, 10. Niederreiter - 3. Pelech, 36. Clutterbuck, 45. Palmieri, 56. Pageau. Střely na branku: 31:33. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Pärssinen, 2. Josi, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Minnesota - Pittsburgh 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Branky: 25. a 52. Eriksson Ek, 25. Duhaime, 60. Dumba - 9. a 46. Crosby, 18. Poehling, 39. Letang, 55. McGinn, 57. Guentzel. Střely na branku: 23:32. Diváci: 18 224. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburg), 3. Eriksson Ek (Minnesota).
Winnipeg - Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 33., 55. a 60. Connor - 11. Terry, 55. Zegras. Střely na branku: 32:31. Diváci: 14 728. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Gibson (Anaheim).
St. Louis - Washington 5:4 po sam. nájezdech (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Bučněvič, 5. B. Schenn, 12. Krug, 39. O'Reilly - 38. a 56. Carlson, 36. Ovečkin, 57. Sheary. Střely na branku: 25:51. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič (St. Louis), 2. Carlson (Washington), 3. Greiss (Detroit).
Vegas - Arizona 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 3. Pietrangelo, 41. W. Carrier, 46. Ma. Stone, 59. Re. Smith - 52. Keller. Střely na branku: 39:26. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal celý zápas, inkasoval čtyři góly z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 17 708. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Carrier, 3. Thompson (všichni Vegas).
Seattle - NY Rangers 3:2 v prodl.(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 50. a 64. Schultz, 3. McCann - 15. Zibanejad, 59. Trocheck. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Schultz, 2. McCann (oba Seattle), 3. Šesťorkin (NY Rangers).
San Jose - Detroit 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)
Branky. 7. Labanc, 13. Nieto, 49. Couture, 52. E. Karlsson (Hertl) - 10. Hronek, 32. Perron (Kubalík), 37. Walman, 45. Veleno, 54. Seider, 57. P. Suter, 59. Kubalík. Střely na branku: 25:21. Diváci: 14 134. Hvězdy zápasu: 1. Perron (Detroit), 2. Karlsson, 3. Labanc (oba St. Louis).
4.Nashville1781847:5617
5.Minnesota1772847:5316