Boston - NY Islanders 5:2Další Pastňákův večírek, třemi body zničil naděje Islanders! Hertl se Zadinou zařídili výhru San Jose

Hokejový útočník David Pastrňák třemi body za gól a dvě asistence pomohl k výhře Bostonu 5:2 nad NY Islanders. Jednu branku Bruins připravil také Pavel Zacha. Góly Tomáše Hertla a Filipa Zadiny pomohly San Jose porazit 3:2 Edmonton. Hertl přidal i nahrávku a vylepšil si bilanci v sezoně NHL na devět bodů. Na jedné trefě Vancouveru proti Ottawě (5:2) se podílel obránce Filip Hronek a bodoval už poosmé v řadě. Asistenci si připsali ve čtvrtek také Jakub Vrána a Radek Faksa.

David Pastrňák řádil i proti Ostrovanům.

Pastrňák bodoval ve třetím utkání za sebou a s 20 body (10+10) je pátým nejproduktivnějším hráčem ligy. Proti Islanders se poprvé prosadil ve 27. minutě, kdy společně se Zachou připravil přesilovkový gól pro Charlieho Coylea. V úvodu třetí třetiny český kanonýr se štěstím prostřelil Ilju Sorokina a skóroval podesáté v sezoně. V čase 58:39 mohl přidat další přesný zásah. Místo střely do prázdné branky ale nabídl puk Coyleovi, který uzavřel svůj první hattrick v NHL.

„Sezona je dlouhá. Projdete si různými typy zápasů. Jednou musíte hájit vedení, jednou musíte dohánět. Důležité je věřit v proces a hrát naši hru. Máme dobrý tým a zatím se nám daří,“ řekl Pastrňák.

San Jose po dvou desetibrankových debaklech zabralo a má druhou výhru. V souboji nejhorších týmů ligy dovedli Sharks k výhře 3:2 nad Edmontonem Hertl a Zadina. Hertl asistoval u prvního gólu Fabiana Zetterlunda a ve druhé třetině dal druhou branku v ročníku. Zadina ve 42. minutě zajistil vítěznou trefu a bodoval po devíti zápasech.

Hronek svou bodovou sérii prodloužil na osm zápasů hned po 15 sekundách zápasu v Ottawě. Český obránce vysunul Phillipa Di Giuseppeho, ten našel Brocka Boesera a americký forvard vstřelil 11. gól v ročníku. Jeho střela sice skončila v lapačce gólmana Antona Forsberga, videorozhodčí ale odhalil, že puk překročil brankovou čaru.

Gólem a dvěma nahrávkami se na výhře Canucks 5:2 podílel nejlépe bodující hráč ligy Elias Pettersson. Švédský útočník zaznamenal 24. bod v sezoně a v čele tabulky produktivity je o jeden zápis před Nikitou Kučerovem z Tampy Bay. Hronek je čtvrtým nejproduktivnějším bekem NHL.

Faksa doléčil zranění v horní části těla a po čtyřech zápasech se vrátil do sestavy Dallasu. Na výhře 5:2 v Columbusu se český centr podílel jednou asistencí a bodoval poprvé v sezoně. Hokejisté Stars brali dva body po dvou prohrách za sebou.

Vrána se ve třetí minutě asistencí podepsal pod úvodní branku zápasu mezi St. Louis a Arizonou a bodoval popáté v sezoně. Blues zvítězili 2:1  a  v tabulce Západní konference se posunuli na osmé místo. Coyotes k  bodům nepomohlo ani 31 zásahů Karla Vejmelky.

Čtvrtou výhru v sezoně vychytal Petr Mrázek, který při vítězství Chicaga 5:3 nad Tampou Bay kryl 30 střel. Čtyřmi body se blýskl Connor Bedard, kterého si Blackhawks v létě vybrali jako jedničku draftu.

NHL:
Boston - NY Islanders 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 27., 50. a 59. Coyle (na první a na třetí PASTRŇÁK, na první ZACHA), 15. Frederic, 44. PASTRŇÁK - 18. Nelson, 43. Holmström. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Van Riemsdyk, 3. PASTRŇÁK (všichni Boston).
Ottawa - Vancouver 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 19. Batherson, 31. Zub - 1. Boeser (HRONEK), 3. a 50. Michejev, 39. J. T. Miller, 54. E. Pettersson. Střely na branku: 30:16. Diváci: 16.653. Hvězdy zápasu: 1. Michejev, 2. E. Pettersson, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).
Detroit - Montreal 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Fischer, 47. Compher - 8. Matheson, 41. Suzuki, 65. Caufield. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.504. Hvězdy zápasu: 1. Caufield (Montreal), 2. Compher (Detroit), 3. Suzuki (Montreal).
Tampa Bay - Chicago 3:5 (2:4, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Cirelli, 13. Kučerov, 58. Stamkos - 5. a 20. Bedard, 17. Korchinski, 18. T. Johnson, 23. Perry. Střely na branku: 33:29. PETR MRÁZEK za Chicago odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bedard, 2. Mrázek, 3. Foligno (všichni Chicago).
NY Rangers - Minnesota 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 4. Trocheck, 42. Lafreniere, 55. Wheeler, 59. Panarin - 33. Duhaime. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lafreniere, 2. Dominigue, 3. Trocheck (všichni NY Rangers).
St. Louis - Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Sundqvist (VRÁNA), 26. Thomas - 16. Crouse. Střely na branku: 33:20. KAREL VEJMELKA za Arizonu odchytal 58 minut a 4 sekundy, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 93,9 procenta. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Krug, 3. Sundquist (všichni St. Louis).
Winnipeg - Nashville 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 22., 24. a 57. Connor, 5. Appleton, 31. Perfetti, 53. Dillon - 7. a 33. F. Forsberg, 57. Tomasino. Střely na branku: 37:23. Diváci: 12.199. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. F. Forsberg (Nashville).
Columbus - Dallas 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Jenner, 9. Marčenko - 10. Marchment, 31. Craig Smith (FAKSA), 37. Duchene, 44. Seguin, 58. J. Robertson. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15.253. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Marčenko (Columbus).
Colorado - Seattle 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 25. Byram, 36. MacKinnon, 53. Ničuškin - 25. a 60. Bjorkstrand, 19. Schwartz, 32. Beniers. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand (Seattle), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Schwartz (Seattle).
Los Angeles - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 15. Grundström, 30. Kempe, 47. Fiala - 8. Crosby, 39. Eller, 41. Guentzel, 64. Rust. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Rust (Pittsburgh), 2. Kempe, 3. Fiala (všichni Los Angeles).
San Jose - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. Zetterlund (HERTL), 30. HERTL, 42. ZADINA - 22. Nurse, 58. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 18:41. Diváci: 12.206. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. HERTL, 3. Zetterlund (všichni San Jose).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.