Hlavní obsah

Deadpool prahne po Ottawě. Slavného herce chce u Senators i Bettman

19. 12. 2022 10:16

"Chystá se tě zabít rolba! Zemřeš... za pět minut," říká zraněnému chlapíkovi, který se zoufale plazí po ledové ploše, komiksový antihrdina Deadpool. Jeho představitel, herec Ryan Reynolds, teď hodlá splynout s hokejovým prostředím v trochu jiné roli. Chce se totiž podílet na koupi klubu NHL z Ottawy.

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Ryan Reynolds se chce podílet na koupi OttawyFoto: Mario Anzuoni, Reuters

Článek

Osm měsíců po smrti dlouholetého majitele Eugena Melnyka jsou Senators oficiálně k mání. Loni v prosinci magazín Forbes vyčíslil jejich hodnotu na 525 milionů dolarů. Výsledná cena klubu, který aktuálně figuruje na sedmém místě Atlantické divize, však má být o dost vyšší. Zájemců o koupi je hned několik.

Patří mezi ně i šťastlivec, jehož první manželkou byla herečka Scarlett Johansson (mj. Černá vdova z Avengers) a druhou je momentálně hvězda filmu Věčně mladá Blake Lively...

Rodák z Vancouveru Reynolds už je vlastníkem palírny ginu, telekomunikační společnosti a má podíl ve velšském fotbalovém klubu, o němž byl natočen dokument Vítejte ve Wrexhamu!

"Ryan Reynolds jako investor by byl skvělý pro Senators a skvělý i pro NHL," řekl po osobním setkání komisionář Gary Bettman.

Představitel hlavního hrdiny z filmu Free Guy by však na koupi Senators pochopitelně sám nestačil a potřebuje k sobě investiční skupinu. A Bettman prý dal jasně najevo všem zájemcům o koupi Senators, že liga chce, aby se menšinovým partnerem stal právě Reynolds.

"Senators jako klub by explodovali," hecoval ottawské fanoušky 46letý herec a slíbil jim, že pokud by se stal spolumajitelem, zároveň by byl i "vzteklinou infikovaným fanouškem", jehož nadšení dosáhne vrcholných výšin.

Foto: Matt Krohn, Reuters

Hokejisté Ottawy se radují z brankyFoto: Matt Krohn, Reuters

Senators se stali členy NHL v roce 1992, když složili vstupní poplatek ve výši 50 milionů dolarů. Jejich největším úspěchem bylo dosud finále Stanley Cupu v roce 2007. Od počátku se ale potýkali s finančními problémy. Prodej je ale podmíněn tím, aby klub zůstal v Ottawě.

"Mám k tomu městu vřelý vztah," přesvědčoval Reynolds. "Senators mohou expandovat nejen v rámci Kanady, ale také globálně, a to je něco, co mě hluboce zajímá," řekl herec, který prý za všemi svými podnikatelskými aktivitami vidí příběh.

Příští týdny ukážou, jestli ten ottawský skončí pro Reynoldse happyendem.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •