Dvořák rozhodl o vítězství Floridy, Lang Montrealu

TORONTO

Český útočník Radek Dvořák se v úterním utkání NHL zasloužil gólem a asistencí o vítězství hokejistů Floridy 5:3 na ledě Washingtonu. Když Dvořák ve 45. minutě svou třetí trefou v sezóně zvyšoval vedení Panterů na 4:1, zdálo se, že jen vylepšil rozdíl ve skóre, nakonec to byl ale vítězný gól.

Capitals totiž dokázali i díky trefě Tomáše Fleischmanna snížit na jednobrankový rozdíl, výhru Floridy pojistil v poslední minutě gólem do prázdné branky Gregory Campbell. "Hodně jsme se na výhru nadřeli, Washington má plno šikovných kluků," oddechl si po utkání autor druhého gólu Floridy Jay Bouwmeester.

Tomáš Plekanec a Robert Lang se gólem podíleli na výhře Montrealu 5:4 nad Atlantou. Canadiens dokázali v divoké třetí třetině ztratit během 59 sekund třígólový náskok, nakonec ale dotáhli zápas do vítězného konce a Lang, který si navíc připsal asistenci, v 59. minutě při power-play Thrashers skóroval na 5:3. Za Atlantu ale ještě dvacet sekund před koncem snížil Jason Williams.

"Rád bych věděl, co se stalo, že jsme tak rychle dostali tři góly. Budeme se muset zamyslet nad našimi chybami, na druhou stranu naše odpověď ale byla velice pozitivní," prohodil po zápase kapitán Montrealu Saku Koivu.

Tampa dotáhla náskok, zápas neotočila

Václav Prospal a Radek Smoleňák pomohli v dresu Tampy Bay ke smazání dvoubrankového náskoku na ledě Philadelphie, Flyers ale nakonec dotáhli zápas do vítězného konce, když se po dvou minutách prodloužení prosadil Mike Richards. Prospal zaznamenal gól a asistenci, Smoleňák si připsal premiérovou gólovou přihrávku v NHL.

Díky třem gólům v třetí třetině otočili hokejisté Phoenixu utkání s Los Angeles z 1:2 na 4:2 a připsali si třetí výhru v posledních čtyřech zápasech. Vyrovnávací i vítěznou branku vstřelil v rozpětí čtyř minut Enver Lisin, čtvrtý gól přidal při power play český útočník Martin Hanzal.

Pozici nejlepšího týmu NHL si upevnili San Jose Sharks, kteří porazili Toronto 5:2 a prodloužili vítěznou sérii na osm zápasů. Rozhodující náskok získali Žraloci už v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Philadelphia - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 3. a 45. J. Carter, 41. a 63. M. Richards - 12. Recchi (Prospal), 45. Prospal, 56. Downie (Smoleňák). Zásahy brankářů: Biron 38/35 - Smith 32/28. Diváci: 19 227. Hvězdy zápasu: Carter, Richards (oba PHI), Downie (TB).
Washington - Florida 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky: 16. Backström (Fleischmann), 57. Viktor Kozlov, 58. Fleischmann - 27. Peltonen (Dvořák), 28. Bouwmeester, 33. McCabe (Frolík), 45. Dvořák, 60. Campbell. Zásahy brankářů: Theodore 21/17 - Anderson 26/23. Diváci: 16 792. Hvězdy zápasu: Peltonen, Dvořák (oba FLA), Backström (WSH).
Calgary - Dallas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Moss - 7. Petersen, 28. Brunnström, 60. Eriksson. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/20 - Turco 37/36. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Turco (DAL), Moss, Aucoin (oba CGY).
Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 45. a 49. Lisin, 7. Doan, 60. Hanzal (Z. Michálek) - 5. Frolov, 29. Moller. Zásahy brankářů: Tellqvist 34/32 - Ersberg 25/22. Diváci: 11 473. Hvězdy zápasu: Lisin, Tellqvist, Morris (všichni PHX).
Montreal - Atlanta 5:4 (1:0, 2:0, 2:4)
Branky: 17. D'Agostini, 35. Plekanec, 40. Markov (Lang), 55. A. Kosticyn, 59. Lang - 47. a 48. Hainsey, 48. Thorburn, 60. Justin Williams. Zásahy brankářů: Price 26/22 - Hedberg 32/28. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Kosticyn (MTL), Hainsey (ATL), Plekanec (MTL).
San Jose - Toronto 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Setoguchi, 7. J. Thornton, 16. Boyle, 18. Vlasic, 45. Pavelski (M. Michálek) - 30. Kulemin, 60. Hagman. Zásahy brankářů: Nabokov 31/29 - Toskala 30/25. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Thornton, Marleau, Boyle (všichni SJ).