Colorado - Dallas 4:2Faksa se vrátil na led a hned dvakrát skóroval. Kempný absolvoval premiéru za Blackhawks

Hokejový útočník Radek Faksa nezabránil dvěma góly porážce Dallasu 2:4 v přípravném zápase před novým ročníkem NHL na ledě Colorada. Dvaadvacetiletý centr, který musel kvůli otřesu po souboji s Kanaďanem Ryanem Getzlafem vynechat poslední dva zápasy české reprezentace na Světovém poháru, se ve druhém testovacím duelu Stars poprvé vrátil do hry.

Radek Faksa na tréninku české reprezentace - ilustrační foto.

Faksa v Denveru po sedmi vteřinách druhé třetiny vyrovnal na 1:1 a odpověděl na trefu Joea Whitneyho. Ve 24. minutě odchovanec Opavy otočil skóre, když úspěšně dorážel po střele Bretta Ritchieho. Stars ale vedení neudrželi a výsledek otočili v závěrečném dějství Francois Beuachemin, Ben Smith a Patrick Wiercioch. Faksa byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Na Světovém poháru v Torontu Faksa odehrál jen prvních 18 minut úvodního duelu s Kanadou (17. září), než po tvrdém Getzlafově zákroku odstoupil otřesený. Na další dva duely s Výběrem Evropy a Spojenými státy americkými nedostal od lékařů NHL povolení.

Po startu na Světovém poháru si odbyl hned v první přípravě Chicaga premiéru při prohře s Pittsburghem 0:2 Michal Kempný. Šestadvacetiletý zadák, který po roce stráveném v Omsku v KHL podepsal s Blackhawks jako nedraftovaný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu, strávil na ledě 22 minut a 27 vteřin a třikrát vystřelil na branku.

Za Boston nastoupil poprvé v přípravě brankář Daniel Vladař. Při domácí porážce s Detroitem 1:5 odchytal celou třetí třetinu a z osmi střel inkasoval jednou. Devatenáctiletý gólman, který v minulé sezoně působil po odchodu z Kladna v týmu Chicago Steel v USHL a Bruins jej draftovali loni ve třetím kole na 75. pozici, nahradil za stavu 1:4 Malcolma Subbana.

Přípravné zápasy před startem NHL:
Boston - Detroit 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 34. Czarnik - 19. Criscuolo, 20. Ott, 31. Glendening, 33. Mantha, 50. D. Miller. Brankář Dan Vladař (Boston) odchytal 20 minut, inkasoval z osmi střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta.
Philadelphia - New Jersey 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), hráno v Alentownu
Branky: 25. Konecny, 30. M. Raffl.
Chicago - Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 43. a 50. Kunitz.
Colorado - Dallas 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 9. J. Whitney, 41. Beauchemin, 56. Ben Smith, 60. Wiercioch - 21. a 24. Faksa.
Vancouver - Edmonton 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Stecher, 17. Gaunce, 36. Labate, 56. Rödin, 59. Gudbranson - 15. a 20. Caggiula, 40. Reinhart.
Los Angeles - Anaheim 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 9. a 39. Dowd, 12. Setoguchi, 26. Auger, 50. D. Brown, 56. Andreoff - 49. Montour.