Hlavní obsah

Francouz příště od začátku? Colorado dál věří kanadské jedničce

21. 6. 2022 11:37

Sedmadvacet odchytaných minut, jeden inkasovaný gól. To je resumé prvního startu Pavla Francouze ve finále Stanley Cupu. Že by se 32letý český brankář objevil ve čtvrtém zápase (čtvrtek 2:00 SELČ) s Tampou mezi tyčemi Colorada už od začátku, ale moc pravděpodobné není. Ačkoli Darcy Kuemper zažil těžkou noc a po pěti inkasovaných brankách byl střídán.

Foto: Geoff Burke, Reuters

Pavel Francouz z Colorada inkasuje branku ve třetím utkání finálové série Stanley Cupu.

Článek
Fotogalerie

"Našemu týmu se nedařilo. A my vyhráváme i prohráváme jako tým. (Kuemper) nebyl tak dobrý, jak jsme potřebovali. Ale to nikdo, zařaďte ho k ostatním hráčům," hodnotil výkon kanadského gólmana kouč Colorada Jared Bednar.

Na otázku, kdo nastoupí příště, dal ale šalamounskou odpověď: "Bude rozhodovat to samé, co rozhoduje vždycky," řekl, aniž by to blíže upřesnil.

Loňský mistr světa z Rigy Kuemper na svou nulu ze zápasu číslo 2 nenavázal. Za necelých 32 minut inkasoval pětkrát z 22 střel. A nejvíc ho mrzely první gól Anthonyho Cirelliho a ten pátý od Pata Maroona.

"Ty branky jdou ale spíš za námi," hájil Kuempera útočník Mikko Rantanen. "Třikrát tam (Lightning) byli sami a nemůžete po brankáři chtít, aby chytil úplně všechno. My víme, že Kemps je skvělý gólman a že se od toho odrazí jako my všichni," doufá vysoký Fin.

"(Kuemper) nemusí mít pokaždé ideální noc," tvrdil i kapitán Colorada Gabriel Landeskog, který při porážce 2:6 dával oba góly Avalanche.

Foto: Mark J. Rebilas, Reuters

Útočník Tampy Bay Ondřej Palát překonává gólmana Colorada Darcyho Kuempera.

"Bránit ale musíme v celé pětce. A to je věc, kterou potřebujeme zlepšit. V několika případech jsme našeho brankáře nechali na holičkách. To bychom rádi změnili," dodal Landeskog.

Podle zámořských médií je pravděpodobnější, že příště půjde do akce od začátku znovu Kuemper. A Francouz ho bude opět jistit z lavičky.

Víc než tím, kdo bude příště v jejich brance, by si hráči Avalanche měli lámat hlavu lepšící se formou ruského gólmana Tampy Andreje Vasilevského. Ten dal likvidací stoprocentní šance J.T. Comphera hned v úvodu třetího utkání najevo, že tentokrát si z něj nikdo trhací kalendář dělat nebude. Sedmatřicet zákroků ze 39 střel to jen doložilo.

"Měli jsme tam docela dost dobrých příležitostí, ale (Vasilevskij) je poslední čtyři pět let nejlepší v lize, takže mě jeho výkon ani nepřekvapuje. V zápase vypadal, že je to zase on, jak ho známe," povzdechl si ofenzivní lídr Colorada Nathan MacKinnon.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •