Frustrovaný Ovečkin zuřil po neuznaném gólu. Zápas nedohrál a fanoušci ho vyháněli z ledu

Raleigh/Praha

O postupujícím z prvního kola play off NHL mezi Carolinou a Washingtonem rozhodne sedmý duel. Hurikáni vyrovnali stav série na 3:3, v pondělí zvítězili na domácím ledě 5:2. Kapitán obhájců trofeje Alexandr Ovečkin zuřil poté, co mu nebyl uznán gól ve třetí třetině. Jeho frustrace vyústila až k osekávání soupeře a k desetiminutovému osobnímu trestu. Příznivci Hurricanes ho cestou do šatny vyprovodili sprchou nadávek.

Potrestaný ruský hokejista Alex Ovečkin z Washingtonu Capitals opouští ledovou plochu v utkání proti Carolině v prvním kole play off NHL.

Ruský hokejista v první třetině navyšoval vedení hostů na 2:1. Jenže hráči Hurricanes zápas otočili, a když už to vypadalo, že kapitán Washingtonu utkání ve třetí třetině vyrovná na 3:3, rozhodčí branku neuznali kvůli postavení Rusa v brankovišti. Sudí ohlašoval verdikt, hala propukla v jásot a kamera zabírající Ovečkina zaznamenala, jak běsní na střídačce.

Domácí hokejisté záhy navýšili vedení už na 5:2, utkání bylo rozhodnuto a Ovečkin neudržel nervy na uzdě. Holí se ohnal po Finovi Saku Mäenalanenovi a za své počínání si vysloužil vyloučení na dvě minuty plus desetiminutový osobní trest. Na cestu do šaten ho vyprovodily hukot fanoušků v hale PNC Arena a sprška nadávek.

„Byl to kvalitní zápas. Pro soupeře dopadl lépe a sedmý duel bude hodně zajímavý," řekl Ovečkin po střetnutí zámořským novinářům. „My ale víme, jak ho vyhrát. Oba týmy budou pod tlakem, ale pro nás je to obrovská šance na postup před domácím publikem," vyhlíží kapitán Washingtonu rozhodující středeční bitvu na domácím ledě.

Pro třiatřicetiletého rodáka z Moskvy je série hodně vyhecovaná. Ve třetím duelu tvrdě knokautoval krajana Andreje Svečnikova. Ten se sice před zápasem zúčastnil rozbruslení, ale nakonec ani k šestému duelu nenastoupil. Jestli se zapojí do sedmého duelu, prozatím zůstává ve hvězdách.

Oba celky v sérii drží domácí neporazitelnost. Před Carolinou tak stojí nelehký úkol skolit obhájce trofeje v areně, kde během letošní sezony po třech porážkách v play off a po dvou během základní části zvítězit nedokázala. Do karet jí alespoň hraje historická bilance. Carolina od sezony 97/98 hrála sedmý rozhodující duel čtyřikrát a pokaždé zvítězila.