Edmonton - NY Rangers 6:5 PPGól a asistence Chytila na výhru Rangers nestačily, Vejmelka byl u další prohry Arizony

Český útočník Filip Chytil, který působí v New Yorku Rangers, proti Edmontonu zapsal dva body za gól a asistenci. Ani jeho skvělý výkon ale na partu v čele s Connorem McDavidem nakonec nestačil a Jezdci padli v napínavém zápase 5:6 po prodloužení. Karel Vejmelka dostal šanci v brance Arizony, která na ledě Anaheimu padla 1:3 a připsala si tak už jedenáctou prohru v řadě. Český gólman pochytal 28 střel soupeře. V utkání Los Angeles proti New Jersey se v dresu hostů těsně před koncem třetí třetiny prosadil Pavel Zacha a srovnal tak stav zápasu na 2:2. Ďáblové ale padli v prodloužení po gólu Iafalla a z utkání tak berou jen bod.

Gól a asistence Filipa Chytila z Rangers na výhru nestačily.

Filip Chytil se proti Edmontonu podílel na prvních dvou brankách Rangers. Poprvé se prosadil ve 2. minutě, kdy si našel puk po zblokované střele Nilse Lundkvista a otevřel skóre utkání. Druhý bod získal dvaadvacetiletý rodák z Kroměříže na začátku druhé třetiny poté, co vystihl rozehrávku Oilers a rychle našel volného Kevina Rooneyho, jenž poslal Rangers do vedení 2:1.

Newyorský celek přidal do 26. minuty ještě dvě branky, vedení 4:1 ovšem neudržel. Edmonton dokázal srovnat a v závěru třetí části zareagovali Oilers i na vedoucí branku Miky Zibanejada, jenž ve 48. minutě poslal Rangers do opětovného vedení. Do prodloužení poslal zápas fantastickým průnikem Connor McDavid. Hvězdný Kanaďan se proháčkoval mezi čtyřmi obránci a sám před brankářem si poradil skvěle provedeným bekhendovým blafákem. Rozhodnutí přinesl v 64. minutě Leon Draisaitl, jenž využil zmatků v defenzivě Rangers.

Brankář Karel Vejmelka v dresu Arizony pochytal 28 střel hokejistů Anaheimu, ani tentokrát však svůj tým k vysněné výhře nedovedl. Coyotes padli na ledě soupeře 1:3 a s jedenácti prohrami v řadě vyrovnali svůj vůbec nejhorší vstup do sezony v historii.

Útočník Pavel Zacha v duelu New Jersey s Los Angeles využil v čase 59:36 tlaku Devils při závěrečném risku bez brankáře a ranou z pravého kruhu srovnal na 2:2. V prodloužení ale rozhodl o výhře Kings Alex Iafallo.

Gólman David Rittich se po prodělaném onemocnění covid-19 vrátil do sestavy Nashvillu, venkovní utkání proti Vancouveru sledoval ze střídačky. Predators těsně před koncem první třetiny ztratili vedení 1:0, ale během druhé části se do zápasu dokázali vrátit. Vítězný gól na 3:2 vstřelil dvacetiletý kanadský útočník Phillip Tomasino.

Winnipeg v domácím prostředí sestřelil Chicago vysoko 5:1. Prohru Blackhawks musel skousnout i český forvard Dominik Kubalík, který nastoupil v první formaci a na ledě strávil téměř 13 minut.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Winnipeg - Chicago 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Stastny, 3. Pionk, 34. Toninato, 36. Connor, 55. Ehlers - 41. Entwistle. Střely na branku: 33:18. Diváci: 13 756. Hvězdy utkání: 1. Copp, 2. Stastny, 3. Comrie (všichni Winnipeg).
Edmonton - New York Rangers 6:5 po prodl. (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
Branky: 19. Hyman, 35. Puljujärvi, 42. Barrie, 44. Puljujärvi, 58. McDavid, 64. Draisaitl - 2. Chytil, 23. K. Rooney (Chytil), 25. Kreider, 27. Zibanejad, 48. Zibanejad. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17 404. Hvězdy zápasu: 1. neuvedeno v zápise o utkání, 2. Puljujärvi, 3. McDavid (oba Edmonton).
Anaheim - Arizona 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Henrique, 19. Milano, 30. Carrick - 60. Gostisbehere. Střely na branku: 31:29. Diváci: 12 148. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 59 minut a 16 vteřin, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Hvězdy utkání: 1. Stolarz, 2. Henrique, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).
Vancouver - Nashville 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 20. Boeser, 31. Höglander - 6. Josi, 33. Duchene, 40. Tomasino. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18 870. Hvězdy utkání: 1. Granlund (Nashville), 2. Höglander (Vancouver), 3. Duchene (Nashville).
Los Angeles - New Jersey 3:2 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 40. Kempe, 57. Kaliyev, 61. Iafallo - 44. Bratt, 60. Zacha. Střely na branku: 29:23. Diváci: 16 045. Hvězdy utkání: 1. Iafallo, 2. M. Roy, 3. C. Petersen (všichni Los Angeles).