Toronto - Arizona 3:4Hanzal završil desítku, vede mezi nahrávači, ale zranil se. Tým s českým triem propadl na dno

New York

Gól stále žádný, ale už desátou asistenci za devět zápasů si připsal český útočník Martin Hanzal z Arizony. Osamostatnil se v čele pořadí nejlepších nahrávačů NHL. Jeho tým v pokračování soutěže vyhrál v Torontu 4:3.

Max Domi (16) z Arizony jásá po gólu, na který mu v utkání s Torontem přihrával Martin Hanzal.

Hanzal se podílel na vedoucí brance, kterou dal v úvodní části hry Max Domi osm sekund po zahájení první přesilovky zápasu. Jenže pak přišly nemilé věci. Českému hráči nebyla uznána trefa na 2:0, podle videa hrál vysokou holí. A stále ještě v úvodní třetině odstoupil ze zápasu kvůli zranění v dolní části těla. V kanadském bodování soutěže Hanzalovi patří pozice ve druhé desítce pořadí.

Domi, nejproduktivnější nováček sezóny, se shodou okolností prosadil v místech, kde strávil podstatnou část kariéry jeho otec Tie.

Odvolaná branka českého útočníka Arizonu nijak nesrazila, postupně zvýšila až na 4:1. Domácí ovšem góly v závěrečných deseti minutách ještě ze zápasu stihli udělat drama.

Calgary prožívá mimořádně bídný vstup do NHL. Tým s českým triem Hudler-Frolík-Šmíd podlehl na ledě newyorských Islanders 0:4.

Dvě branky zaznamenal Frans Nielsen a skvělý výkon podal taky gólman Jaroslav Halák, který kryl 29 střel a ve čtvrtém startu sezóny zaznamenal druhou nulu. Calgary propadlo na dno tabulky Západní konference za Anaheim, který ve třetím nočním utkání podlehl Chicagu 0:1 po prodloužení.

Jedinou branku utkání vstřelil Jonathan Toews 49 sekund po zahájení prodloužení, gólman obhájců Stanleova poháru Corey Crawford zneškodnil 39 střel. Kalifornský klub neskóroval v této sezóně už popáté a podruhé za sebou. Jejich poslední gól dal Jiří Sekáč.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 46. a 59. Nielsen, 35. Grabovskij, 52. Clutterbuck. Střely na branku: 35:29. Diváci: 11 582. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Nielsen, 3. Okposo (všichni NY Islanders).
Toronto - Arizona 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Matthias, 50. Van Riemsdyk, 58. Rielly - 7. Domi (Hanzal), 15. Doan, 28. Dahlbeck, 47. Chipchura. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 944. Hvězdy zápasu: 1. Chipchura (Arizona), 2. Matthias (Toronto), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
Chicago - Anaheim 1:0 v prodl.
Branka: 61. Toews. Střely na branku: 24:39. Diváci: 21 529. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Andersen (Anaheim).