Hlavní obsah

Hašek: Diváci budou v Praze sledovat reklamu na ruské zabíjení! To je smutný fakt

29. 9. 2022 11:21

Patřil k nejhlasitějším odpůrcům startu ruských hokejistů v pražských utkáních NHL mezi San Jose a Nashvillem. Olympijský šampion z Nagana Dominik Hašek se dokonce obrátil na české ministerstvo zahraničí, které i po jeho intervenci vyzvalo vedení NHL, aby Rusové do Česka neletěli. Marně, nový ročník odstartuje v tuzemské metropoli i s nimi.

Foto: Milan Malíček, Právo

Dominik Hašek.Foto: Milan Malíček, Právo

Článek

„Je to rozhodnutí NHL nás nerespektovat. Následky toho budou muset nést také oni," uvedl Hašek ve čtvrtek dopoledne na svém twitterovém účtu.

Argument, že ruští hokejisté v klubech NHL nereprezentují Ruskou hokejovou federaci, nebere. A být to na něm, cestu do Česka by případně klidně zakázal i dlouhodobému kritikovi ruského prezidenta Vladimira Putina Artěmiji Panarinovi, kdyby v Praze na začátku října měli hrát NY Rangers.

„Samozřejmě. Bohužel v tuto chvíli to je nutnost, pokud nechceme být spoluzodpovědní za ty mrtvé na Ukrajině. A chráníme tím i ty jeho (Panarinovy) kamarády, ruské spoluobčany vojáky, co tam padnou. Tím, že takováto rozhodnutí zkrátí válku," míní bývalý vynikající gólman.

Foto: Jan Škvor, Sport.cz

Dominik Hašek.Foto: Jan Škvor, Sport.cz

Kolektivní vinu prý přitom Hašek nepodporuje. „Ani v nejmenším. A vůbec nikde neříkám, že se ti ruští hokejisté něčím provinili. Jsem proti tomu věnovat milionovou reklamu na ruskou agresi a zabíjení a za to bojuji. Snažím se chránit spojence a naši bezpečnost. Toť vše," napsal.

Na zápasy v pražské O2 areně neměl v plánu vyrazit, i kdyby byly bez Rusů. Rozhodnutí (ne)sledovat bitvy mezi Sharks a Predators nechá na každém. „V každém případě díky ruským klukům na ledě budou diváci sledovat i reklamu na ruskou válku a zabíjení na Ukrajině. To je fakt. Smutný fakt," dodal Hašek.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?