Článek
Jágr, který ve 53 letech stále neukončil aktivní kariéru a chystá se s Kladnem na další extraligovou sezonu, byl vybrán mezi deset hokejových osobností, které budou do Síně slávy Pittsburghu uvedeny v následujících letech.
„Penguins jsou jedním z nejúspěšnějších klubů v historii NHL a vyzdvihnout naše slavné osobnosti je důležitým úkolem pro nás v současném vedení,“ uvedl pro NHL.com pittsburský generální manažer Kyle Dubas. „Tříletý plán je snahou ocenit ty, kteří se výrazně zasloužili o tituly a vysoký standard hokeje v Pittsburghu.“
Kromě Jágra, který získal dva Stanley Cupy v letech 1991 a 1992, figuruje mezi deseti novými jmény i dalších pět hráčů – Tom Barrasso, Ron Francis, Chris Kunitz, Larry Murphy a Kevin Stevens. Vedle nich vstoupí do vybrané společnosti také čtyři činovníci Scotty Bowman, Eddie Johnston, Jim Rutherford a Ray Shero (in memoriam).
Původní klubová Síň slávy se rozšiřovala naposledy v roce 2013 a od té doby se počet členů ustálil na 20.