Kapitán Senátorů okouzlil elegancí. Jeho individuální průnik nadchl diváky

Ottawa

Hokejistům Ottawy se páteční duel NHL s Floridou nevydařil podle představ. Panterům podlehli v domácí hale Canadian Tire Centre 2:4 a připsali si třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Smutné fanoušky Senátorů alespoň částečně potěšil kapitán Jason Spezza, který se blýskl parádní individuální akcí s gólovou tečkou.

Kapitán Ottawy Senators Jason Spezza v duelu s Floridou.

Běžela poslední minuta první třetiny a domácí měli přesilovku. Spezza dostal od Karlssona přesný pas do jízdy. Po křídle pronikl až do útočného pásma, kde elegantní stahovačkou obelstil obránce Olsena a poté švihem k levé tyči pokořil brankáře Clemmensena.

Senátoři v tu chvíli vedli 2:1, jenže dva body nakonec slavili hosté. Ve 38. minutě srovnal Barkov a v závěru celého střetnutí Panteři překlopili výsledek na svoji stranu. V 58. minutě nejprve využil početní výhodu Gilbert a o necelou minutu později přidal pojistku trefou při vlastním oslabení Kopecký.

Spezza zaznamenal jedenáctý zásah v sezóně, v 36 utkáních posbíral 29 bodů a je třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva.