Edmonton - Toronto 1:5Kaše pomohl hokejistům Toronta k vítězství na ledě Edmontonu

Dvěma asistencemi pomohl český hokejový útočník Ondřej Kaše Torontu k výhře 5:1 na ledě Edmonotonu. Šestadvacetiletý rodák z Kadaně bodoval popáté v řadě a v probíhající sezoně si připsal svůj už 15. kanadský bod. Asistencí pomohl k výhře i David Kampf. Tampa Bay i s přispěním asistence Jana Rutty zdolala Los Angeles 3:2 v prodloužení. Brankář Pavel Francouz sledoval domácí vítězství svého Colorada proti New Yorku pouze z lavičky náhradníků. Duely Minnesoty s Carolinou a Nashvillu s Calgary byly odloženy kvůli koronaviru. Nahrávku má i Tomáš Hertl, jehož San Jose prohrálo 1:3 se Seattlem.

Útočník Toronta Maple Leafs Ondřej Kaše bojuje o pozici na ledě.

Hokejisté Maple Leafs si v Rogers Place připsali hladké vítězství 5:1 a se 42 body vládnou Východní konferenci.

Skóre utkání otevřel v první třetině hvězdný Auston Matthews, který se prosadil po přihrávkách Kašeho a Johna Tavarese. Český forvard se do bodové listiny utkání zapsal ještě asistencí na poslední gól utkání z třetího dějství, kdy se znovu trefil Matthews.

Tampa Bay zvítězila na domácím ledě 3:2 po prodloužení nad Los Angeles. Rutta, který v předchozích osmi zápasech nebodoval, asistoval ve 35. minutě u gólu na 2:2. Střelu českého obránce tečoval v mezikruží Taylor Raddysh a o výhře Tampy rozhodl z dorážky Mathieu Joseph v čase 63:25. Útočník vítězů Ondřej Palát podruhé za sebou vyšel naprázdno.

Vegas uhlídal Davida Pastrňáka a zvítězil v Bostonu 4:1. Český forward ani jednou nevystřelil.

Golden Knights vsítili všechny góly v úvodních 26 minutách, dvakrát se trefil Max Pacioretty.

Pavel Zacha utrpěl s New Jersey debakl 1:6 ve Philadelphii a v utkání si připsal čtyři záporné body ve statistice.

Jedinou trefu domácích San Jose proti Seattlu obstaral Logan Couture, přihrál mu na ni český hokejista Tomáš Hertl. Žraloci ale proti nováčkovi soutěže prohráli 1:3.

Colorado zvítězilo doma proti proti Rangers 4:2. Francouz do utkání nezasáhl.

NHL:
Boston - Vegas 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 41. Bergeron - 16. a 26. Pacioretty, 14. Theodore, 20. Marchessault. Střely na branku: 24:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Stephenson, 3. Theodore (všichni Vegas).
Tampa Bay - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Hedman, 35. Raddysh (Rutta), 64. Joseph - 10. Doughty, 21. Arvidsson. Střely na branku. 30:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Joseph, 2. Raddysh (oba Tampa Bay), 3. Quick (Los Angeles).
Florida - Ottawa 2:8 (1:1, 1:3, 0:4)
Branky: 14. Huberdeau, 36. S. Reinhart - 37. a 41. Norris, 5. Watson, 22. Gambrell, 38. Stützle, 47. Batherson, 55. B. Tkachuk, 55. Paul. Střely na branku: 35:38. Diváci: 13.759. Hvězdy zápasu: 1. Paul, 2. Norris, 3. Batherson (všichni Ottawa).
Philadelphia - New Jersey 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 19., 37. a 48. Atkinson, 10. Sanheim, 27. Braun, 39. Lindblom - 27. P.K. Subban. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.594. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Sanheim, 3. Lindblom (všichni Philadelphia).
Pittsburgh - Montreal 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 12. Kapanen, 27. Rodrigues, 32. Matheson, 41. Dumoulin, 50. Boyle - 27. Drouin, 40. Ylonen. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.005. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Crosby, 3. Dumoulin (všichni Pittsburgh).
Detroit - NY Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 31. D. Larkin, 53. Rasmussen - 58. A. Lee. Střely na branku: 39:34. Diváci: 16.884. Hvězdy zápasu. 1. D. Larkin, 2. Nedeljkovic (oba Detroit), 3. A. Lee (NY Islanders).
Winnipeg - Buffalo 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Dubois, 33. Ehlers - 8. a 40. Dahlin, 32. Bjork, 52. Skinner. Střely na branku: 36:27. Diváci: 13.484. Hvězdy zápasu: 1. Dahlin, 2. Luukkonen (oba Buffalo), 3. Dubois (Winnipeg).
Edmonton - Toronto 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 46. Sceviour - 20. a 57. Matthews (na obě Kaše), 29. Simmonds, 35. Brodie (Kämpf), 47. Rielly. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.131. Hvězdy zápasu: 1. J. Campbell, 2. Matthews, 3. Rielly (všichni Toronto).
Dallas - St. Louis 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 36. Damiani - 38. Parayko, 43. Faulk, 52. R. O'Reilly, 59. Tarasenko. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.012. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren (St. Louis), 2. Damiani (Dallas), 3. Faulk (St. Louis).
Colorado - NY Rangers 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 39. a 60. Ničuškin, 13. Rantanen, 19. Makar - 31. R. Strome, 58. Gauthier. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.198. Hvězdy zápasu. 1. Ničuškin, 2. MacKinnon, 3. Kadri (všichni Colorado).
Vancouver - Columbus 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)
Branky: 28. a 60. Horvat, 45. E. Pettersson, 50. Podkolzin - 5. a 17. Robinson, 12. Domi. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.412. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Robinson (Columbus), 3. Q. Hughes (Vancouver).
San Jose - Seattle 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 58. Couture (Hertl) - 47. Donato, 55. B. Tanev, 60. Järnkrok. Střely na branku: 34:30. Diváci: 12.403. Hvězdy zápasu: 1. Driedger (Seattle), 2. Couture (San Jose), 3. Donato (Seattle).