San Jose - Arizona 6:4Kořenář vychytal první výhru v NHL, bodoval Hertl. McDavid zničil Jets hattrickem

27. 4. 2021 5:39Aktualizováno 27. 4. 2021 8:03

Český hokejový útočník Tomáš Hertl pomohl San Jose dvěma asistencemi k přerušení osmizápasové série proher. Sharks i díky 21 zásahům brankáře Josefa Kořenáře porazili Arizonu 6:4. Třiadvacetiletý Kořenář v NHL nastoupil do šestého zápasu a připsal si první výhru. Hattrickem a asistencí se na výhře Edmontonu nad Winnipegem podílel Conor McDavid.

Jakub Kořenář vychytal svou první výhru v NHLFoto: Profimedia.cz

San Jose se vydařil vstup do utkání, v čase 3:07 vedli Sharks po trefách Noaha Gregora a Brenta Burnse 2:0. Kanadského obránce vybídl ke skórování nahrávkou od pravého mantinelu Hertl. Také úvod druhé části zvládli domácí výborně, za necelé čtyři minuty jejího průběhu přidali další dva góly a ve 24. minutě to bylo 4:0.

Arizona dokázala zápas zdramatizovat. Obránce Jakob Chychrun trefil na začátku třetí části levý roh Kořenářovy branky a snížil na rozdíl jediného gólu. Alexandr Barabanov vrátil po Hertlově asistenci dvoubrankové vedení na stranu Sharks, ale Chychrun znovu přiblížil Arizonu na dostřel. Vítězství Sharks pojistil gólem do prázdné branky nejlepší střelec týmu Evander Kane.

Útočník Edmontonu Connor McDavid vstřelil hattrick, přidal jednu asistenci a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže. Oilers hlavně díky svému kapitánovi vyhráli ve Winnipegu 6:1. McDavid má po 46 zápasech na kontě 81 bodů a v čele produktivity patnáctibodový náskok před spoluhráčem Leonem Draisaitlem.

"Letos hraje Connor opravdu výborně. Není mnoho lidí, kteří dominují takovým způsobem jako on. Je neuvěřitelně rychlý a má šikovné ruce. Je to opravdový vůdce," řekl trenér Oilers Dave Tippett.

Na první gól se čekalo do 17. minuty, kdy otevřel skóre útočník Oilers Alex Chiasson. Druhou branku přidal ještě v první třetině McDavid a určil tak další směřování zápasu. Po čtrnácti minutách druhé třetiny vedli Oilers 5:0 a po snížení Marka Scheifeleho uzavřel McDavid už v 37. minutě skóre utkání. "Chceme hrát dobrý, týmový hokej. To je nejdůležitější," řekl McDavid.

Carolina bez zraněného brankáře Petra Mrázka podlehla Dallasu 3:4 v prodloužení, ale díky prohře Floridy o bod zvýšila vedení v Centrální divizi a jako první tým si v ní zajistila účast v play off. Hurricanes ve druhé třetině smazali dvoubrankové manko, ale Denis Gurjanov vrátil v 38. minutě Stars vedení.

Do prodloužení poslal zápas obránce Caroliny Jani Hakanpää, který se čtyři a čtvrt minuty před závěrečnou sirénou trefil od modré čáry. Bod navíc vystřelil Dallasu v nastavení Jamie Benn. Čeští útočníci Radek Faksa z Dallasu a Martin Nečas z Caroliny v utkání nebodovali.

"Vydřeli jsme bod, který nás dostal do play off, ale s výkonem nejsem úplně spokojený," řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

Nashville porazil Floridu 4:1 a udržel se Centrální divizi v elitní čtyřce. Predators dovedl k výhře brankář Juuse Saros, který kryl 39 střel. Český bek Radko Gudas Sarose vyzkoušel čtyřikrát, ale za 16 a půl minuty hry nebodoval.

Montreal vyhrál v Calgary 2:1 a připsal si důležité dva body v boji o play off. Canadiens vystřelil výhru 25. gólem v sezoně Tyler Toffoli.

Stejným výsledkem zvítězila v dalším utkání Severní divize také poslední Ottawa v bitvě s předposledním Vancouverem. Senators se přiblížili k soupeři na rozdíl bodu, Canucks ale kvůli problémům s koronavirem odehráli o sedm zápasů méně a za pozicemi pro play off zaostávají o 10 bodů.

Výsledky NHL:
Calgary - Montreal 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 13. E. Lindholm – 10. S. Weber, 39. Toffoli. Střely na branku: 22:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Montreal), 2. Giordano (Calgary), 3. S. Weber (Montreal).
Ottawa - Vancouver 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Norris, 32. Batherson – 15. Juolevi. Střely na branku: 27:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Högberg, 2. B. Tkachuk, 3. Chabot (všichni Ottawa).
Dallas - Carolina 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Pavelski, 17. Dickinson, 38. Gurjanov, 63. Ja. Benn – 34. M. McCormick, 37. Slavin, 56. Hakanpää. Střely na branku: 31:32. Diváci: 5364 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Ja. Benn, 2. Gurjanov (oba Dallas), 3. Geekie (Carolina).
Winnipeg - Edmonton 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Branky: 36. Scheifele – 19., 24. a 37. McDavid, 17. Chiasson, 32. Draisaitl, 34. Nurse. Střely na branku: 37:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. M. Smith, 3. Nurse (všichni Edmonton).
St. Louis - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 10. Tarasenko, 14. B. Schenn, 28. Perron, 31. Thomas – 29. MacKinnon. Střely na branku: 20:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Binnington, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).
Nashville - Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Mikael Granlund, 24. Cousins, 43. Haula, 50. Trenin – 5. S. Bennett. Střely na branku: 27:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Saros, 3. Mikael Granlund (všichni Nashville).
Los Angeles - Anaheim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 6. S. Walker, 11. M. Anderson, 59. D. Brown, 60. T. Moore – 24. Drysdale. Střely na branku: 25:22. Diváci: 1373 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Kopitar, 3. M. Anderson (všichni Los Angeles).
San Jose - Arizona 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: 1. Gregor, 4. Burns (Hertl), 22. Couture, 24. E. Karlsson, 52. Barabanov (Hertl), 60. E. Kane – 43. a 56. Chychrun, 25. Bunting, 31. Keller. Střely na branku: 34:25. Josef Kořenář odchytal za San Jose celý zápas, inkasoval čtyři góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84,0 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. Chychrun (Arizona), 3. Barabanov (San Jose).

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část Vancouver Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins Pittsburgh Vancouver - Pittsburgh 1 : 4
Dnes základní část NY Rangers New York Rangers - Chicago Blackhawks Chicago NY Rangers - Chicago 3 : 2
Dnes základní část Carolina Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres Buffalo Carolina - Buffalo 6 : 2
20211205T01 : 30:00+0000
Carolina vs. Buffalo
Carolina
Buffalo
Dnes základní část Washington Washington Capitals - Columbus Blue Jackets Columbus Washington - Columbus 3 : 1
Dnes základní část Ottawa Ottawa Senators - Colorado Avalanche Colorado Ottawa - Colorado 6 : 5 pp
Dnes základní část Nashville Nashville Predators - Montreal Canadiens Montreal Nashville - Montreal 4 : 3 pp
Dnes základní část Minnesota Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs Toronto Minnesota - Toronto 4 : 3 sn
Dnes základní část Detroit Detroit Red Wings - New York Islanders NY Islanders Detroit - NY Islanders 4 : 3 pp
Dnes základní část Boston Boston Bruins - Tampa Bay Lightning Tampa Bay Boston - Tampa Bay 2 : 3 pp
Včera základní část Florida Florida Panthers - St. Louis Blues St. Louis Florida - St. Louis 4 : 3 sn

Centrální divize
1 Minnesota Minnesota 24 11 3 3 1 0 6 92 : 71 35
2 St. Louis St. Louis 24 10 0 2 2 1 9 80 : 70 27
3 Nashville Nashville 24 9 3 1 0 1 10 68 : 68 27
4 Colorado Colorado 21 11 0 1 0 2 7 85 : 71 26
5 Dallas Dallas 21 8 3 1 1 1 7 60 : 58 26
6 Winnipeg Winnipeg 22 9 0 1 2 2 8 63 : 63 24
7 Chicago Chicago 23 5 1 2 0 2 13 51 : 73 18
8 Arizona Arizona 24 4 1 0 2 0 17 43 : 89 12