Kouč Calgary Hartley zaplatí 50 000 dolarů za hromadnou bitku

Toronto

Trenér hokejistů Calgary Bob Hartley dostal od vedení NHL pokutu 50 000 dolarů (1,2 milionu korun) za vyprovokování hromadné bitky v závěru druhého zápasu 1. kola play off s Vancouverem. Jen co Radim Vrbata v 58. minutě zpečetil gólem na konečných 4:1 vítězství Canucks, vypukla dlouhá rvačka, do níž se zapojili všichni hráči na ledě kromě brankářů. Rozhodčí za bitku udělili celkem 132 trestných minut.

Bob Hartley, kouč Calgary Flames.

Hartley byl za stejný prohřešek potrestán i v minulé sezoně po utkání základní části se stejným soupeřem, kdy musel zaplatit 25.000 dolarů. Tehdejšího kouče Vancouveru Johna Tortorellu počínání Hartleyho naštvalo tak, že se v pauze po první třetině vydal do šatny Canucks, za což dostal od vedení NHL distanc na 15 dní a zmeškal šest zápasů.