Chicago - Winnipeg 4:6Kubalíkova asistence prohru neodvrátila, Ovečkin se dotáhl na Gretzkého

Dominik Kubalík si v nedělním duelu NHL připsal v dresu Chicaga jednu asistenci, porážce 4:6 s Winnnipegem ale zabránit nedokázal. Pětadvacet zákroků zaznamenal gólman Karel Vejmelka, Arizona ale přesto podlehla San Jose 2:4.

Dominik Kubalík z Chicaga (číslo 8) se snaží tečovat před gólmanem Winnipegu Connorem Hellebuyckem. (37) during the first period at the United Center. Mandatory Credit: Dennis Wierzbicki-USA TODAY Sports

Kubalík se v divokém úvodu druhé třetiny podílel na brance Jonathana Toewse a připsal si svůj dvaadvacátý bod v soutěži. Kapitán Blackhawks ve 22. minutě srovnal na 1:1, o třiadvacet sekund později otočil vývoj zápasu ve prospěch domácích Dylan Strome a v čase 22:15 opět srovnal Jansen Harkins.

Hokejisté Winnipegu ve zbytku druhého dějství přidali další tři branky a odskočili na 5:2. Blackhawks dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale při závěrečném risku bez brankáře inkasovali a prohráli potřetí za sebou.

Arizoně proti Sharks nevyšel začátek a konec zápasu. Vejmelka na ledě San Jose inkasoval ve dvacáté vteřině z první střely na branku, kdy za něj zapadl puk odražený od Nicka Bonina. Poté ale více než 55. minut neinkasoval.

Coyotes v čase 55:09 zásluhou Lawsona Crouseho otočili na 2:1, vedení si však udrželi pouhých dvaadvacet sekund. Vyrovnání Sharks zařídil Timo Meier a po necelé minutě dokonal obrat Noah Gregor, jenž nachytal Vejmelku a po rychlém vytočení zpoza branky vstřlelil vítězný gól San Jose. Sharks svou první výhru po třech ztracených zápasech pojistili v závěru trefou do prázdné branky, Coyotes prohráli podruhé za sebou.

Ovečkin má na dosah další 50gólovou sezonu

Další milník v zámořské soutěži překonal Alexander Ovečkin. Forvard Washingtonu v souboji s Dallasem jednou skóroval, připsal si čtyřicátý gól v sezoně a tuto metu pokořil už podvanácté v kariéře - stejně jako legendární Wayne Gretzky. Na čtyři desítky gólů potřeboval ruský útočník 62 zápasů a pokud se mu podaří udržet střeleckou potenci, má našlápnuto na 51 branek v základní části. Elitní klub 50gólových střelců by tak navštívil během svého 17letého působení v NHL podeváté.

Už v minulém týdnu se Ovečkin stal nejlepším evropským střelcem v historii zámořské soutěže, když svým 767. gólem v kariéře překonal Jaromíra Jágra a usadil se v pořadí za Gretzkým (894) a Gordiem Howem (801).

Rozšiřujeme o podrobnosti.

Výsledky nedělních zápasů NHL
Philadelphia - NY Islanders 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. a 35. Hayes - 13. Cizikas. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17.218. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Sorokin (Islanders).
Washington - Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 25. Ovečkin, 49. D. Orlov - 18. a 31. Hintz, 3. A. Radulov. Střely na branku: 28:23. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 1 sekundu, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Oettinger (oba Dallas), 3. Orlov (Washington).
Vancouver - Buffalo 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. J. T. Miller, 34. Horvat - 2. Mittelstadt, 24. J. Skinner, 61. Dahlin. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.873. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Dahlin (Buffalo), 3. J. T. Miller (Vancouver).
San Jose - Arizona 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky:1. Bonino, 56. T. Meier, 57. Gregor, 60. Balcers - 38. Kessel, 56. Crouse. Střely na branku: 29:25. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 59 minut, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Diváci: 13.349. Hvězdy zápasu: 1. Gregor, 2. Reimer (oba San Jose), 3. Kessel (Arizona).
Chicago - Winnipeg 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)
Branky: 22. J. Toews (D. Kubalík), 22. D. Strome, 44. T. Raddysh, 53. Kurashev - 10. Ehlers, 23. a 32. Harkins, 38. Connor, 40. Morrissey, 59. Wheeler. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19.251. Hvězdy zápasu: 1. Harkins 2. Mark Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).
Carolina - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Kreider, 60. Vatrano. Střely na branku: 44:18. Diváci: 18.638. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Kreider, 3. Trouba (všichni NY Rangers).