Buffalo - Carolina 3:2 po nájezdechNečasovy dva body na výhru nestačily, Kane rozhodl svůj první duel proti Chicagu

Útočník Martin Nečas v NHL gólem a asistencí pomohl Carolině k bodu za prohru s Buffalem 2:3 po samostatných nájezdech. Petr Mrázek proti Detroitu zlikvidoval 28 střel, neodvrátil ale prohru Chicaga 2:3 v prodloužení. Tři branky inkasoval při prohře Anaheimu 2:4 s Nashvillem také Lukáš Dostál. Ruský útočník Nikita Kučerov jako první hráč v této sezoně NHL překonal hranici 100 bodů.

Gólman Buffala Ukko-Pekka Luukkonen zneškodnil nájezd Martina Nečase a vychytal Sabres výhru

Nečas bodoval po dvou zápasech a vylepšil svou bilanci na osmnáct branek a 24 nahrávek. Ve třetí minutě zápasu na ledě Buffala se rodák z Nového Města na Moravě zapojil do akce vedoucí k brance Anthonyho DeAngela a ve třetí třetině poslal Hurricanes do vedení 2:1. V přesilové hře napřáhl v levém kruhu pro vhazování a ranou bez přípravy prostřelil gólmana Ukko-Pekku Luukkonena.

Sabres o minutu a třináct sekund později smazali jednobrankovou ztrátu a vybojovali prodloužení. V tom branka nepadla a v závěrečných nájezdech domácí zpečetili obrat. Jediným úspěšným exekutorem v závěrečném rozstřelu byl Casey Mittelstadt. Nečas mohl ve čtvrté sérii odvrátit prohru, forhendová klička mu ale nevyšla a Hurricanes padli podruhé za sebou. Buffalo naopak potřetí v řadě bralo dva body za vítězství.

Mrázek neodvrátil čtvrtou prohru Chicaga v řadě. Proti svému bývalému týmu český gólman zlikvidoval 28 střel, v prodloužení ale nestačil na pokus Patricka Kanea. Pětatřicetiletý forvard ve svém prvním zápase proti Chicagu, v jehož barvách strávil 16 sezon a vyhrál tři Stanley Cupy, kromě vítězného gólu připravil také ten vyrovnávací a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Dostál v brance Anaheimu dostal po třech zápasech přednost před Johnem Gibsonem, rozjetý Nashville ale nezastavil. Predators dali popáté za sebou alespoň čtyři góly a po výhře 4:2 se posunuli na osmé místo tabulky Západní konference. Anaheim je čtrnáctý.

Kučerov pomohl Tampě Bay k vítězství na ledě New Jersey 4:1 gólem a třemi asistencemi. Svou bilanci vylepšil na 102 body za 38 branek a 64 přihrávek z 59 utkání.

Ruský útočník asistoval u gólů Victora Hedmana, Braydena Pointa a Brandona Hagela. V 59. minutě pak při power play domácích zpečetil výsledek střelou do prázdné branky.

Tampa Bay se posunula v tabulce Východní konference na šesté místo. New Jersey, kterému už v osmém utkání chyběl zraněný brankář Vítek Vaněček, je deváté.

NHL:
New Jersey - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 27. Toffoli - 22. Hedman, 25. Point, 50. Hagel, 59. Kučerov. Střely na branku: 19:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Point, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).
Pittsburgh - Philadelphia 7:6 (2:1, 2:3, 3:2)
Branky: 18. a 32. Rust, 10. Crosby, 34. Bemström, 47. D. O'Connor, 49. Rakell, 56. Letang - 3. a 38. Laughton, 21. a 58. Foerster, 37. Sanheim, 51. York. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18 212. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Foerster (Philadelphia).
Buffalo - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. J. Skinner, 56. Power, rozhodující sam. nájezd Mittelstadt - 3. DeAngelo (NEČAS), 55. NEČAS. Střely na branku: 32:32. Diváci: 15 690. Hvězdy zápasu: 1. Mittelstadt, 2. Power, 3. Luukkonen (všichni Buffalo).
Anaheim - Nashville 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 32. Lundeström, 58. Leason - 21. Josi, 44. F. Forsberg, 49. McCarron, 58. Nyquist. Střely na branku: 31:28. LUKÁŠ DOSTÁL za Anaheim odchytal 57 minut a 23 sekund, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 89,2 procenta. Diváci: 12 000. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen (Nashville), 2. Leason (Anaheim), 3. F. Forsberg (Nashville).
Chicago - Detroit 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 24. Entwistle, 38. N. Foligno - 20. Sprong, 56. DeBrincat, 62. P. Kane. Střely na branku: 34:31. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Diváci: 21 147. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. DeBrincat (oba Detroit), 3. Foligno (Chicago).
Winnipeg - Arizona 4:3 v prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 15. a 61. Connor, 3. Scheifele, 17. Vilardi - 14. a 42. Schmaltz, 27. Maccelli. Střely na branku: 32:32. Diváci: 14 324. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Vilardi (oba Winnipeg), 3. Schmaltz (Arizona).
Columbus - NY Rangers 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 5. Voronkov, 21. Marčenko, 32. Roslovic, 39. Provorov - 15. Panarin, 32. Edström. Střely na branku: 41:40. Diváci: 18 293. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic, 2. Merzlikins, 3. Voronkov (všichni Columbus).