McDavid v minusu a na lopatkách. V bitvě o Albertu to zase vřelo, pěsti létaly

Rvačky, tresty za hrubost a nesportovní chování. V rámci dějin hokejových bitev o Albertu nic zvláštního. Jen domácí Edmonton dostal na pamětnou a k výhře Calgary 6:3 přispěl v NHL 32 zákroky český gólman Daniel Vladař.

Connor McDavid

Od chvíle, co Oilers nedotáhli svou vítěznou sérii k rekordu NHL a zůstali na 16 výhrách v řadě, už se Connoru McDavidovi a spol. tak nedaří. Doma po Bostonu (5:6 v prodloužení) a Minnesotě (2:4) podlehli i největším rivalům, kteří se mohutně nadechují ke stíhací jízdě.

Edmonton se v noci na neděli neoklepal z úvodního šoku. V 16. minutě to bylo 0:3 a McDavid nebyl bez viny. V posledních dvou utkáních sice nejproduktivnější hráč týmu posbíral čtyři asistence, ale také šest záporných bodů v hodnocení plus/minus.

„Musíme se učit z vlastních chyb a začíná to u mě,“ sypal si popel na hlavu gólman Stuart Skinner, který má z minulých sedmi startů bilanci 2-4-1. Přestávka na Utkání hvězd evidentně vyhodila Oilers z rytmu. Navíc Flames měli na své soky evidentně spadeno.

Úvodní dvě klání dvou albertských týmů prohráli 2:5 pod širým nebem na Commonwealth Stadium a 1:3 doma v Saddledomu. V edmontonském Rogers Place si ale nebrali servítky. Blake Coleman ve druhé třetině praštil u mantinelu s McDavidem a později čelil pěstní odvetě od Švéda Mattiase Janmarka.

Sudí Nicholson a O'Rourke kontinuálně řešili drobnější rozmíšky i větší šarvátky. Nakonec rozdali celkem 80 trestných minut, což bylo výrazně víc než v předchozích dvou vzájemných utkáních Oilers a Flames dohromady (10+16).

„Sezona má 82 zápasů a nemůžete hrát dokonale v každém z nich,“ tvrdil útočník Oilers Zach Hyman. „Zároveň se blížíme k play off a taky stále bojujeme o postup. Musíme si přestat myslet, že každý zápas vyhrajeme ve třetí třetině. Je třeba začít včas.“

Naděje na obrat ale pohřbil ve druhé třetině Leon Draisaitl, který za stavu 2:4 fauloval daleko od vlastní branky, a hosté přesilovku využili. „Byl to z mé strany nedisciplinovaný a hloupý trest. Rozhodně jsem tím našemu týmu nepomohl, takže za to beru plnou zodpovědnost,“ soukal ze sebe německý útočník.

Zatímco Edmonton chřadne, Flames vyhráli potřetí v řadě a na postupové pozice ztrácejí teď v Západní konferenci už jen 3 body. „Předvádíme konzistentní výkony. Dokážeme otočit list a neměníme herní plán,“ vysvětloval kouč Calgary Ryan Huska. To teď Oilers evidentně chybí.