Ottawa - Buffalo 3:2Michálek hvězdou večera. Souboj se Sabres rozhodl 23 sekund před koncem

New York

Skvělý večer prožil v zámořské NHL útočník Milan Michálek. Duel s Buffalem zlomil gólem třiadvacet sekund před koncem základní hrací doby a jeho zásluhou tak ottawští Senátoři zdolali soupeře 3:2. Český forvard vsítil i druhou branku svého mužstva a po zápase byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Dařilo se i Tomáši Plekancovi, který pomohl Montrealu jedním zásahem k výhře nad Vancouverem 5:2.

Útočník Ottawy Milan Michálek (vlevo) se raduje se spoluhráčem Mikou Zibanejadem z gólu proti Buffalu.

Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce udeřili v hale Canadien Tire Centre jako první domácí. Da Costa poslal puk k mantinelu Karlssonovi, kterou parádní ranou pod víko překonal gólmana Enrotha. Senátorům se vydařil vstup i do třetí třetiny. Po vyhraném vhazování se k puku dostal Spezza, naservíroval ho Michálkovi, který v čase 40:10 navýšil náskok Ottawy. Trefa jindřichohradeckého rodáka byla původně označena za nejrychlejší gól v klubové historii od začátku třetiny, ale později došlo k opravě. Rekord drží z roku 1995 Alexandre Daigle, jenž skóroval už po sedmi sekundách.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Šavle však i za stavu 0:2 nesložily zbraně a dokázaly ztrátu dohnat. Nejprve snížil Ennis a v 56. minutě vyrovnal Stafford. Jenže Michálek prodloužení odmítl. V jedné z posledních akcí před vypršením šedesáté minuty obdržel urostlý křídelník kotouč od Spezzy a švihem na vyrážečku rozhodl svou desátou trefou v sezóně o výhře domácích.

Do střelecké listiny se zapsali i další čeští hokejisté. Montrealský forvard Tomáš Plekanec, který bude kapitánem reprezentace na hrách v Soči, úspěšně zakončil v utkání s Vancouverem i díky teči protihráče přečíslení dva na jednoho a zvýšil vedení týmu na 4:1. Hlavním hrdinou střetnutí byl ovšem jeho spoluhráč Max Pacioretty, jenž dosáhl na svůj třetí hattrick v kariéře. Nejlepší střelec Habs v této sezóně navíc ještě neproměnil dvě trestná střílení, a to během necelých dvou minut.

Další branky českých útočníků k vítězství nevedly. I díky trefě Davida Krejčího smazal Boston na ledě St. Louis v závěrečných deseti minutách dvoubrankovou ztrátu, ale nakonec soupeři podlehl 2:3 v prodloužení. Ondřej Palát, třetí hvězda zápasu, zaznamenal čestný úspěch Tampy Bay, která doma prohrála s Torontem 1:4. "První třetinu a většinu druhé jsme hráli v jejich pásmu. Ale oni skórovali z brejků, to nás frustrovalo. To bylo rozhodující. My musíme hrát příště pořád svou hru," komentoval porážku Palát.

K přímému souboji dvou českých gólmanů nedošlo, protože dle slov trenéra Washingtonu Adama Oatese se Michal Neuvirth necítil dobře. A tak jeho místo zaujal Braden Holtby, který dovedl Capitals k vítězství 4:2 nad Winnipegem s Ondřejem Pavelcem v bráně. Hosté i díky vlastnímu gólu Martina Erata, který ještě letos neskóroval, vedli po dvou třetinách 2:1, ale domácí výsledek třemi góly v poslední části otočili. Vítězný gól vstřelil Alexandr Ovečkin, pro něhož to byla jubilejní čtyřicátá trefa sezóny.

Snider: Pauza v NHL nabourá celý ročník

Hokejisté Philadelphie porazili Colorado 3:1, a protože mají formu, zakladatele a majitele Flyers Eda Snidera štve, že bude soutěž po dobu olympijských her přerušena. "Nesnáším je," řekl o největším sportovním svátku.

"Celá ta věc je směšná. A nemluvil bych jinak, i kdyby se hry konaly ve Philadelphii. Nechci, aby byla soutěž přerušena. Je to divné, když se teď na tři týdny, nebo jak dlouho to trvá, uprostřed sezóny zastavíme. Nabourá to celý ročník. Jak může být někdo šťastný, že se přeruší sezóna? Proč bychom měli? Já v tom nevidím žádný prospěch. Jenom negativa," zlobil se Snider. Nakonec jej ale rozesmála zmínka, že naposledy po olympijské pauze v roce 2010 se dostali Flyers až do finále. "Zapomněl jsem na to. Možná je mám rád."

Výsledky NHL:
NY Islanders - Calgary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 40. Hickey, 48. De Haan - 35. Monahan, 39. Wideman, 55. Jones, 60. Backlund (Hudler). Střely na branku: 30:22. Diváci: 12 888.
NY Rangers - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Brassard - 3. Smyth, 59. Jakupov. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18 006.
Philadelphia - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 27. Streit, 48. Raffl, 60. Giroux - 58. MacKinnon. Střely na branku: 35:39. Diváci: 19 982.
Washington - Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 5. a 56. Brouwer, 44. Wilson, 48. Ovečkin - 14. Little, 26. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18 506.
Montreal - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky: 15., 45. a 59. Pacioretty, 17. White, 49. Plekanec - 23. Higgins, 53. Edler. Střely na branku: 29:44. Diváci: 21 273.
Ottawa - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 41. a 60. M. Michálek, 24. Karlsson - 51. Ennis, 56. Stafford. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18 426.
Tampa Bay - Toronto 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 51. Palát - 28. Raymond, 43. McClement, 49. Van Riemsdyk, 58. Bozak. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19 204.
Florida - Detroit 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Upshall - 27. Alfredsson, 34. Nyquist, 60. Lashoff. Střely na branku: 24:33. Diváci: 15 623.
St. Louis - Boston 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 16. Steen, 24. Schwartz (Jaškin), 64. Oshie - 50. Krejčí, 52. Marchand. Střely na branku: 27:38. Diváci: 19 671.
Minnesota - Nashville 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Brodin, 14. Parise, 63. Niederreiter - 6. a 28. Smith. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18 766.
Los Angeles - Columbus 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Muzzin, 63. Regehr - 2. Johnson. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18 118.