Milan Michálek pomohl gólem k výhře San Jose

NEW YORK

Český útočník San Jose Milan Michálek pomohl v pondělním utkání zámořské hokejové NHL gólem k výhře svého celku nad Tampou Bay. Obhájce Stanleyova poháru prohrál s Sharks 1:3 a mladší z bratrů Michálků vstřelil svojí sedmou branku v letošním ročníku. Ottawa si lehce poradila s Minnesotou, Dominik Hašek si při výhře 6:1 připsal 15 zákroků.

V souboji českých olympioniků se radoval David Výborný, jehož Columbus porazil New York Rangers 4:3. Výborný k výhře přispěl gólem, na který mu nahrál Jan Hrdina. Z české enklávy v dresu Rangers se jednou přihrávkou prosadil obránce Marek Malík.

Mladíček Alexander Ovečkin znovu dovedl Washington k vítězství. Ruský útočník vstřelil dva góly a hlavní měrou přispěl k výhře Capitals 6:1 na ledě Phoenixu. Druhý gól jedničky draftu 2004 po přetočení se vleže pochválil i nejlepší hráč historie NHL a současný kouč Kojotů Wayne Gretzky. "Je to fenomenální hráč a velkým způsobem ovlivnil hru v NHL," pochválil Rusa Gretzky.

"Nejlepší gól, jaký jsem kdy dal," okomentoval svoji trefu sám Ovečkin, který ve své nováčkovské sezóně už nastřílel 32 gólů. Washington dokázal vyhrát dva zápasy na hřištích soupeře za sebou poprvé v sezóně. Za Phoenix nastoupil Petr Nedvěd, o jehož výměně se v posledních dnech spekulovalo, a připsal si jednu asistenci.

Ottawa si poradila s Minnesotou

Ottawa si bez problémů poradila s Minnesotou, na jejímž ledě zvítězila 6:1. Dominika Hašek musel čelit jen 16 střelám, kapituloval jen po ráně českého obránce Filipa Kuby. Dvě asistence si připsal český Senátor Václav Varaďa.

Ani gól Aleše Hemského nepomohl Edmontonu k bodovému zisku v zápase proti Buffalu. Rus Maxim Afinogenov si připsal gól a asistenci, trefili se i Tim Connolly a Derek Roy. Hemského sestřelil ve třetím dějství kolenem obránce Buffala Jay McKee, za což si vysloužil okamžitou odplatu od řízného kapitána Oilers Jasona Smithe.

I druhý zápas po výměně trenéra vyhrál Montreal, který porazil Dallas 4:2 a zastavil tak šestizápasovou vítěznou sérii Hvězd. Asistenci na obou gólech Mika Ribeira si připsali Jan Bulis a Radek Bonk.

Šlégr asistoval při výhře Bostonu

Pittsburgh prohrál s Vancouverem 2:4 a nepomohlo mu ani 22. gól Sidney Crosbyho, ani zvýšená agresivita jedničky posledního draftu. Crosby se snažil spoluhráče motivovat agresivitou na ledě, výsledek byl ale negativní. Crosby byl vyloučený a v oslabení Penguins potrestal Henrik Sedin. Dvakrát se trefil Todd Bertuzzi.

Boston porazil Anaheim 4:3 v prodloužení a poprvé po čtyřech zápasech se tak radoval z výhry. Vítězný gól domácích dal ve druhé minutě prodloužení Patrice Bergeron, jenž se předtím přihrávkami podílel na dvou brankách Bruins. Jednou asistencí přispěl k výhře i Jiří Šlégr.

Český obránce nahrál v úvodu třetí třetiny Marku Sturmovi, který svou druhou trefou v utkání zvýšil už na 3:1. Hosté pak ale dvěma góly v rozmezí necelé minuty vyrovnali a vynutili si prodloužení.

Boston - Anaheim 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 11. a 44. Sturm (na druhou Šlégr), 16. Samsonov, 62. Bergeron - 22. S. Niedermayer, 50. Kunitz, 51. Getzlaf. Zásahy brankářů: Thomas 28/3 - Bryzgalov 24/4. Diváci: 15 279.
Phoenix - Washington 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Branky: 18. Doan (Nedvěd) - 15. a 52. Ovečkin, 21. Clymer, 23. Zubrus, 32. Sutherby, 34. Bradley. Zásahy brankářů: Boucher 34/4 - Johnson 22/1. Diváci: 14 110.
Columbus - New York Rangers 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Chimera, 8. Výborný (Hrdina), 10. Shelley, 54. Nash - 4. a 47. Marcel Hossa (na druhou Malík), 15. J. Ward. Zásahy brankářů: Denis 36/3 - Weekes 32/4. Diváci: 16 355.
Montreal - Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. a 15. Ribeiro (na obě Bonk, Bulis), 23. Kovaljov, 28. Ryder - 25. Hagman, 54. Miettinen. Zásahy brankářů: Theodore 37/2 - Turco 15/4. Diváci: 21 273.
Pittsburgh - Vancouver 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 8. Crosby, 40. Recchi (Melichar) - 15. S. McCarthy, 25. Morrison, 34. Bertuzzi, 47. H. Sedin. Zásahy brankářů: Fleury 25/4 - Auld 25/2. Diváci: 15 681.
Minnesota - Ottawa 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
Branky: 4. Kuba - 13. a 37. Eaves (na druhou Varaďa), 20. Meszáros, 22. Kelly (Varaďa), 35. Heatley, 56. Volčenkov. Zásahy brankářů: Roloson 34/4 - Hašek 16/1. Diváci: 18 568.
San Jose - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 14. M. Michálek, 33. McLaren, 59. Ekman - 52. B. Richards. Zásahy brankářů: Toskala 22/1 - Burke 25/3. Diváci: 17 107.
Edmonton - Buffalo 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Hemský - 18. Connolly (Kotalík), 43. Afinogenov, 54. D. Roy. Zásahy brankářů: Markkanen 19/3 - Miller 23/1. Diváci: 16 839.
4. Edmonton4624517151:14453
5. Minnesota4520421124:11744
Pacifická divize:
1. Dallas4530213149:11662
2. Los Angeles4728217162:14258
3. San Jose4321517136:13247
4. Anaheim4419916127:12547
5. Phoenix4622222128:14346
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.