Detroit - Carolina 1:3Mrázek vychytal výhru, Voráček a Vrána asistovali

New York/Praha

Český brankář Petr Mrázek pomohl Carolině dvaceti úspěšnými zákroky k pondělní výhře v NHL nad Detroitem 3:1. Útočník Jakub Voráček asistoval u jediné branky Philadelphie, která prohrála s Coloradem 1:4. Jednu asistenci si připsal také Jakub Vrána, jenž se mohl radovat z výhry Washingtonu ve Vancouveru 5:2.

Brankář Caroliny Petr Mrázek při zákroku proti Tyleru Bertuzziovi z Detroitu.

Carolina ukončila sérii tří porážek. Po dvou třetinách vedla díky dvěma přesilovkovým trefám Michaela Ferlanda a Justina Faulka 2:0. Mrázka, jenž za Detroit odchytal svých prvních 166 zápasů v NHL, překonal až ve třetí části Andreas Athanasiou.

U druhé trefy hostů si připsal asistenci Sebastian Aho, jenž prodloužil svoji bodovou sérii z úvodu sezóny už na devět zápasů. Carolině pojistil výhru při závěrečné power play soupeře Jordan Martinook.

„Jsem dnes velmi šťastný. Vždy se cítíte lépe, když se vyhraje," těšilo po utkání Mrázka. Svůj první zákrok musel předvést až v momentě, kdy Hurricanes vedli na střely už 14:0, kdy jej v první třetině prověřil Dennis Cholowski. Vzápětí se český gólman blýskl při brejku Justina Abdelkadera.

„Petrovi jsem dnes nemusel nic říkat. Vím, že to pro něj byl speciální večer a bylo skvělé ho sledovat, jak si počínal," chválil brankáře po utkání proti bývalému týmu kouč Caroliny Rod Brind´Amour.

„Čtrnáct minut jsem neviděl střelu a potom hned dva na jednoho takže to nebylo nic příjemného, ale dneska jsme hráli výborně dozadu," konstatoval Mrázek. „Po tom gólu, co jsme dostali, nás Detroit zatlačil. Faulk pak udělal výborný zákrok v brankovišti (ve videu v čase 8:15), který nás zachránil od gólu," dodal.

Na devět zápasů prodloužili bodovou sérii také útočníci Colorada Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Druhý jmenovaný vstřelil dva góly ve Philadelphii (první jmenovaný jednou asistoval), která se doma vzmohla na jediný gól. Po Voráčkově asistenci a střele Travise Sanheima se o něj ve třetí třetině postaral parádní tečí Nolan Patrick.

Skvělým výkonem se blýskl ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který dvěma góly a dvěma asistencemi řídil vítězství Washingtonu ve Vancouveru 5:2. U první trefy mu asistoval Jakub Vrána.

Philadelphia - Colorado 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 44. Patrick (Voráček) - 4. a 59. Rantanen, 35. Nieto, 43. Landeskog. Střely na branku: 38:33. Diváci: 19 326. Hvězdy utkání: 1. Landeskog, 2. Rantanen (oba Colorado), 3. Patrick (Philadelphia).
Winnipeg - St. Louis 5:4 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 13. a 44. Scheifele, 42. Chiarot, 59. Little, 63. Trouba - 1. Ryan O'Reilly, 11. Parayko, 30. V. Dunn, 46. D. Perron. Střely na branku: 36:34. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Ryan O'Reilly (St. Louis), 3. Trouba (Winnipeg).
Detroit - Carolina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Athanasiou - 19. Faulk, 29. Ferland, 60. Martinook. Střely na branku: 21:39. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celé utkání, inkasoval jednou z 21 střel a měl úspěšnost zákroků 95,2 procenta. Diváci: 19 515. Hvězdy utkání: 1. Faulk (Carolina), 2. Howard (Detroit), 3. Ferland (Carolina).
Vancouver - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 28. Stecher, 41. Bärtschi - 40. a 46. Ovečkin, 3. Carlson (Vrána), 30. Kuzněcov, 59. Oshie. Střely na branku: 24:33. Diváci: 17 227. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Carlson, 3. Bäckström (všichni Washington).