Nádherný moment! rozplývá se Zadina nad svou první trefou v NHL

6. 3. 2019 13:51

Sezonu strávil na farmě. Čekal na svou příležitost. Koncem února se dočkal povolání do týmu Red Wings. Tři zápasy Filip Zadina nezískal ani bod a v tom čtvrtém sérii konečně prolomil. Jeho gól ze třetí třetiny na vítězství nakonec nestačil. Colorado otočilo duel v prodloužení a na domácím ledě vyhrálo 4:3.

Pravé křídlo Detroitu Red Wings Filip Zadina si v utkání proti Coloradu Avalanche připsal premiérovou trefu v NHL.Foto: Joe Mahoney, ČTK/AP

Vypadalo to, že Filip Zadina rozhodne vyrovnaný souboj Rudých křídel s Coloradem. Ve třetí třetině v čase 17:43 vypálil svou typickou střelou z první a překonal gólmana Varlamova. Na přesilovkový gól mu přihrával Filip Hronek a z nerozhodného stavu bylo rázem vedení Detroitu. Nechybělo mnoho a mohla to být vítězná trefa, jenže za necelou minutu vyrovnával Tyson Berrie a v prodloužení utkání zvrátil na stranu Colorada Nathan MacKinnon.

„Je to skvělé, cítím se dobře a doufám, že brzy vyhrajeme nějaké zápasy a bude to ještě lepší," užíval si po utkání svou osobní historickou chvíli Zadina. „Od Filipa Hronka to byla vynikající přihrávka. My dva o sobě na ledě víme. Byl to skvělý moment. Jen je škoda, že jsme nevyhráli," přidal svůj pohled na gól devatenáctiletý borec.

Pardubický odchovanec byl v roce 2018 vybrán týmem Red Wings jako šestka draftu. Tuto sezonu odehrál na farmě za tým Grand Rapid Griffins a v AHL si ve 45 zápasech připsal 31 bodů za 15 gólů a 16 asistencí.

Člena All-Star týmu mistrovství světa juniorů z roku 2018 čeká s největší pravděpodobností v týmu Rudých křídel ještě pět startů. Pokud by totiž přesáhl porci devíti zápasů v NHL, Detroit by se připravil o rok z jeho nováčkovské smlouvy.

Týmu Red Wings se v letošní sezoně vůbec nedaří. Předposlední klub celé NHL si z posledních deseti duelů připsal pouze dvě výhry. Zadina by měl představovat budoucnost týmu, otázkou ale zůstává, kdy se dokáže natrvalo prosadit do sestavy. Jeho tvrdé střely by se Detroitu mohly hodit.

Souhrn z výsledků:
Dnes základní část San Jose San Jose Sharks - Toronto Maple Leafs Toronto San Jose - Toronto 1 : 4
Dnes základní část NY Islanders New York Islanders - Pittsburgh Penguins Pittsburgh NY Islanders - Pittsburgh 0 : 1
Dnes základní část Dallas Dallas Stars - Colorado Avalanche Colorado Dallas - Colorado 3 : 1
Dnes základní část Tampa Bay Tampa Bay Lightning - Seattle Kraken Seattle Tampa Bay - Seattle 3 : 0
20211127T01 : 00:00+0000
Tampa Bay vs. Seattle
Tampa Bay
Seattle
Dnes základní část Columbus Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks Vancouver Columbus - Vancouver 4 : 2
Dnes základní část Buffalo Buffalo Sabres - Montreal Canadiens Montreal Buffalo - Montreal 4 : 1
Dnes základní část Nashville Nashville Predators - New Jersey Devils New Jersey Nashville - New Jersey 4 : 2
Včera základní část Florida Florida Panthers - Washington Capitals Washington Florida - Washington 4 : 3
Včera základní část Anaheim Anaheim Ducks - Ottawa Senators Ottawa Anaheim - Ottawa 4 : 0
Včera základní část Philadelphia Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes Carolina Philadelphia - Carolina 3 : 6

Centrální divize
1 Minnesota Minnesota 20 8 3 2 1 0 6 74 : 62 27
2 Nashville Nashville 20 8 2 1 0 1 8 56 : 57 23
3 St. Louis St. Louis 20 9 0 1 1 1 8 65 : 56 22
4 Colorado Colorado 17 9 0 1 0 1 6 67 : 54 21
5 Dallas Dallas 18 5 3 1 1 1 7 50 : 53 20
6 Winnipeg Winnipeg 19 7 0 1 2 2 7 51 : 56 20
7 Chicago Chicago 20 5 1 1 0 2 11 45 : 65 16
8 Arizona Arizona 20 3 1 0 2 0 14 37 : 74 10