Carolina - Detroit 5:3Nečas pomohl dvěma asistencemi k výhře Caroliny nad Detroitem

Český hokejový útočník Martin Nečas si ve čtvrtečním programu NHL připsal dvě asistence. Jeho Carolina díky tomu zvítězila 5:3 doma nad Detroitem. Colorado s Pavlem Francouzem v brance prohrálo 2:5 na ledě Nashvillu. Bodově se podruhé v řadě neprosadil útočník David Pastrňák, jehož Boston padl 1:3 na ledě Islanders. Tomáš Hertl zaznamenal přihrávku při prohře Sharks 2:5 s Vancouverem. Hertl je s 22 body (14+8) nejproduktivnějším českým hokejistou v lize. Utkání Calgary s Torontem bylo odloženo kvůli koronaviru.

Hokejisté Caroliny Hurricanes Vincent Trocheck a Martin Nečas se radují z gólu do brázdné branky.

Nečas si své dvě přihrávky schoval až na třetí třetinu duelu s Red Wings. V čase 40:18 asistoval u trefy Švýcara Nina Niederreitera.

Druhou asistenci český hokejista zaznamenal pět vteřin před koncem utkání, když se do prázdné trefil Vincent Trocheck. Carolina se díky třem bodům vyšvihla na třetí místo Východní konference.

Český brankář Pavel Francouz odchytal celé utkání Colorada na ledě Nashvillu. Z 34 střel jich polapil 30 s úspěšností zákroků 88,24 %. Hokejisté Avalanche prohráli 2:5 a v tabulce Západní konference jim patří průběžně pátá příčka.

Francouz nastoupil na ledě Nashvillu k prvnímu zápasu v NHL od 31. srpna loňského roku. Colorado prohrálo poprvé po pěti zápasech, Nashville naopak svou vítěznou sérii natáhl na šest utkání.

San Jose doma podlehlo Vancouveru 2:5. Hertl se bodově prosadil v první třetině, když přihrál na gól Tima Meiera.

Žraloci celý zápas dotahovali a v polovině třetí třetiny prohrávali 2:3. V závěru duelu se hokejistům Canucks podařilo strhnout vítězství na svou stranu dvěma góly. V čase 17:32 se prosadil J.T. Miller a necelé dvě minuty po něm Jason Dickinson.

Boston prohrál podruhé v řadě. Hokejisté Bruins sice na bránu domácích Islanders vyslali 41 střeleckých pokusů, ve svatyni ale exceloval Semjon Varlamov, který puk zpoza svých zad lovil jen jednou.

Pastrňák puk na bránu vypálil sedmkrát, úspěšný ale nebyl a ve statistice plus mínus zaznamenal -2.

Jakub Voráček, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral 22 bodů (1+21) v utkání Columbusu proti Edmontonu (2:5) nebodoval.

Tampa Bay s Ondřejem Palátem ve čtvrtek vyhrála sedmý z posledních osmi duelů a posunula se do čela NHL. Nedaří se naopak Floridě s Radkem Gudasem. Panthers podlehli Los Angeles 1:4 a na výhru čekají již tři zápasy.

NHL:
Edmonton - Columbus 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky. 8. a 9. Puljujärvi, 12. D. Ryan, 37. Perlini, 58. Foegele – 47. Nyquist, 57. Danforth. Střely na branku: 45:38. Diváci: 15.022. Hvězdy zápasu: 1. Puljujärvi, 2. S. Skinner, 3. Perlini (všichni Edmonton).
Nashville - Colorado 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 14. a 37. F. Forsberg, 28. Jeannot, 53. Josi, 59. Ekholm – 30. Rantanen, 50. Ničuškin. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.184. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Sissons, 3. Jeannot (všichni Nashville). Pavel Francouz odchytal za Colorado 58 minut a 21 vteřin, inkasoval 4 branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta.
Minnesota - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Merrill, 40. Kaprizov – 29. Cozens, 53. Pysyk, rozh. náj. Tage Thompson. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.022. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Cozens (oba Buffalo), 3. Goligoski (Minnesota).
Carolina - Detroit 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Branky: 3. a 41. Niederreiter (na druhou M. Nečas), 8. A. DeAngelo, 19. Drury, 60. Trocheck (M. Nečas) – 6. Gagner, 14. Dylan Larkin, 32. Bertuzzi. Střely na branku: 33:26. Diváci: 16.017. Hvězdy zápasu: 1. Drury, 2. Niederreiter, 3. Fast (všichni Carolina).
Tampa Bay - Ottawa 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Killorn, 36. Hedman – 16. Chabot. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Stamkos (oba Tampa), 3. Chabot (Ottawa).
Florida - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 15. Kiersted – 18. O. Määttä (Grundström, T. Moore), 24. Kopitar (Durzi, Iafallo), 33. D. Brown (M. Roy), 48. Kaliyev. Střely na branku: 44:31. Diváci: 14.458. Hvězdy zápasu: 1. Quick (LAK), 2. Kopitar(oba Los Angeles), 3. Kiersted (Florida).
New Jersey - Vegas 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)
Branky: 2. J. Hughes, 51. Tatar, 53. Vesey – 11. Coghlan, 24. W. Carrier, 48. W. Karlsson, 49. N. Roy, 59. Marchessault. Střely na branku: 26:30. Diváci: 12.724. Hvězdy zápasu: 1. Coghlan (Vegas), 2. Tomáš Tatar (New Jersey), 3. N. Roy (Vegas).
NY Islanders - Boston 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky. 12. a 58. Clutterbuck, 22. Beauvillie – 60. M. Reilly. Střely na branku: 28:41. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Clutterbuck, 3. Beauvillier (všichni NY Islanders)
Montreal - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky. 6. Lehkonen, 55. Dauphin, rozhodující sam. nájezd Drouin – 23. Willman, 40. J. Cates. Střely na branku: 40:39. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Dauphin, 3. Ben Chiarot (všichni Montreal).
San Jose - Vancouver 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 18. T. Meier (Hertl), 49. Cogliano – 13. a 38. Boeser, 17. Horvat, 58. J. T. Miller, 59. Dickinson. Střely na branku: 36:30. Diváci: 10.340. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Horvat, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).