Hlavní obsah

Nejobávanější farma NHL skončila. Lepší zima než teplo mezi gangy, vzpomíná český hokejista

23. 12. 2022 17:14

Velkou novinkou pro hráče Calgary Flames, kteří se nevejdou do sestavy hlavního mužstva, je přestěhování záložního celku. Plameny svou farmu od začátku této sezony přemístily nastálo do Calgary a sdílejí tak i zázemí v hale Saddledome s ikonickou střechou připomínající sedlo (anglicky „saddle“). Rezerva klubu NHL už tak nesídlí v obávaném Stocktonu, který patřil k velmi neoblíbeným destinacím. „Hezké je, že to je v Kalifornii a blízko San Francisca. To je ale asi tak jediné,“ vzpomíná v Příklepu na Sport.cz David Rittich, který byl brankářem Stocktonu Heat, než se trvale prosadil do nejprestižnější ligy.

Nejobávanější farma NHL skončila. Lepší zima než teplo v kriminalitě! Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

 
Článek

30letý Čech je momentálně gólmanskou dvojkou ve Winnipegu, kde si podle svých slov žije mnohem lépe. „Lepší zima než teplo v kriminalitě," naráží na počasí v Kanadě. „To město není úplně ideální, kriminalita je tam velká," přibližuje odchovanec Jihlavy nelichotivou vizitku Stocktonu, který je rejdištěm celé řady gangů.

Sám přidává hrozivou historku. „Bydleli jsme za městem a poblíž byl McDonald, tak si tam frajer objednal bigmaca, snědl ho a prostřelil si hlavu," vypráví Rittich.

Jak dlouho vydržet na farmě a dál bojovat o místo v NHL? Diskuse v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Stockton Heat byl farmářským týmem Plamenů od roku 2015. Do té doby využíval celek z provincie Alberta pro účast v AHL tým Adirondack Flames sídlící v New Yorku.

AHL versus extraliga. Příspěvek z pořadu Příklep s Radkem Dudou.Video: Sport.cz

Stěhování farmy do Calgary nakonec zapříčinila shoda okolností. Ve Stocktonu vypršel nájem už v roce 2020, během největších problémů s pandemií covidu se zároveň mužstvo Heat provizorně přesunulo do arény Saddledomme.

Při té příležitosti si vedení Flames uvědomilo, že lze provozovat oba týmy na jedné adrese, a tak už si záložní celek nechalo pro stávající ročník u sebe.

Adam Klapka a Calgary. Jak situaci vidí Radek Duda?Video: Sport.cz

Nyní nese farmářský celek název Calgary Wranglers, v jehož dresu zasáhli do probíhající sezony i dva obrovití čeští útočníci Adam Klapka a Radim Zohorna.

Reklama