Hlavní obsah

Nemáš nárok na plat. Český mistr světa je v NHL bez zápasů i peněz. Olympiáda se přitom blíží

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Když jej Toronto před pár dny trochu nečekaně poslalo do Marlies do AHL, český hokejový útočník David Kämpf se od farmářského týmu odpojil, aby si rozmyslel, jak dál ve své kariéře. Nyní přichází reakce ze strany vedení Maple Leafs se rozhodlo mistra světa z loňského roku suspendovat bez nároku na plat.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

David Kämpf s trofejí pro mistry světa

Článek

S informací přišel server puckpedia.com, který se zaměřuje na smlouvy hokejistů působících v zámoří.

Kämpfovi ještě dvě sezony běží podepsaný čtyřletý kontrakt, díky kterému si přijde v průměru na 2,4 milionu dolarů ročně. Při působení na farmě jde jen o 1,15 milionů, ovšem stále je tu rozdíl 1,25 milionu dolarů, který se podle činovníků NHL oslovených listem Toronto Star, i nyní započítá do platového stropu klubu.

Což je pochopitelně pro Toronto stav, který mu nedělá radost. A nadšený ze současné situace logicky není ani Kämpf. I s ohledem na blížící se olympijské hry v Miláně, na kterých se touží představit, potřebuje pravidelné zápasové vytížení a s tím spojenou dobrou formu.

„Podle mě je to jednoznačně hráč NHL a myslel jsem, že ji bude hrát. Ale vyvrbilo se to takhle,“ neskrýval zklamání ze současné Kämpfovy situace kouč českého nároďáku Radim Rulík.

Rozlousknutí ohledně budoucnosti chomutovského odchovance, jenž v probíhajícím ročníku nastoupil jen ke čtyřem zápasům za Marlies v AHL (0+1), by mělo přijít v nejbližších dnech.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

David Kämpf během tréninku hokejové reprezentace.

Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta, že se obě strany domluví na předčasném rozvázání kontraktu, Kämpf tak bude volný a bude řešit, jak dál. Pokud by chtěl v NHL pokračovat, téměř jistě by musel slevit ze svých finančních požadavků.

Možností je i vrátit se na farmu do Marlies. Rovněž Maple Leafs můžou najít klub ochotný k vzájemné hráčské výměně, což je ale značně nejisté. Když byl totiž Kämpf před startem sezony zařazen na seznam nechráněných volných hráčů, žádný jiný z klubů NHL po něm nesáhl.

Kämpf strávil v NHL posledních osm sezon, celkem odehrál 536 zápasů, v nichž nasbíral 143 bodů (48+95). V zámoří začínal v dresu Chicaga, čtyři roky v řadě pak působil v Torontu.