Arizona - St. Louis 6:2Neuvěřitelný Vejmelka! Kanonáda St. Louis byla marná, neuspěl ani Vrána

Brankář Karel Vejmelka v úterním duelu NHL pomohl čtyřiceti zákroky Arizoně k výhře 6:2 nad St. Louis. Premiéru v dresu Blues má za sebou útočník Jakub Vrána, který na ledě strávil přes šestnáct minut a na svého krajana vyslal šest střel. Premiéru ale gólem neokořenil. Útočník Ondřej Palát se gólem a dvěma asistencemi podepsal pod všechny branky New Jersey v zápase s Torontem. Jeho příspěvek ale Devils i s gólmanem Vítkem Vaněčkem k výhře nepomohl, Maple Leafs i díky nahrávce Davida Kämpfa vyhráli 4:3.

Situace českých gólmanů v NHL, příspěvek z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Hokejisté St. Louis přestříleli Arizonu jednoznačně 42:28, v zakončení si ale vylámali zuby na skvělém Vejmelkovi. Jen během úvodních dvou třetin přitom šestkrát ujeli do přečíslení, z nadějných situací ale vytěžili pouze jeden gól ve 3. minutě.

Český gólman poté inkasoval již jen jednou a za svůj povedený výkon byl zvolen druhou hvězdou zápasu. "To, co dnes předvedl v brance, bylo neuvěřitelné. Nevím, co víc bych k tomu řekl," pochválil ho útočník Christian Fischer.

Zákrok zápasu rodák z Třebíče předvedl v polovině druhé třetiny. Za stavu 1:1 ujeli Jordan Kyrou s Robertem Thomasem, jehož zakončení Vejmelka zlikvidoval lapačkou. "Neuvěřitelný zákrok, který změnil průběh utkání. Soupeř trochu ztratil půdu pod nohama, zatímco my jsme naši hru výrazně zlepšili," uvedl trenér Arizony Andre Tourigny.

První dvě třetiny zápasu mezi New Jersey a Torontem nabídly pouze dvě branky. Devils na vedoucí gól Calle Järnkroka odpověděli ve 37. minutě, kdy se po Palátově tlaku na brankovišti prosadil Erik Haula.

V úvodu třetí části poslal Maple Leafs do vedení Mitchell Marner, jenž v oslabení využil zaváhání Tima Meiera na modré čáře a v samostatném úniku si pohrál s Vítkem Vaněčkem v brance domácích.

Přesilovka Devils ale pokračovala a domácí ji dokázali využít. Palát se dostal před gólmana Ilju Samsonova a nadvakrát dopravil puk za jeho záda. O tři minuty později znovu zafungovala spolupráce na ose Palát Haula a druhý jmenovaný poprvé v zápase poslal Devils do vedení.

Závěr zápasu však patřil Torontu. Pět minut před koncem třetí třetiny Kämpf skvělou zadovkou vyzval ke skórování Michaela Buntinga a v čase 57:07 vystřelil výhru Maple Leafs Auston Matthews.

Skvělé brankářské výkony nabídl také zápas mezi Minnesotou a Calgary. Domácí Filip Gustavsson i hostující Jacob Markström za 65 minut neinkasovali, v nájezdech byli úspěšnější hráči Flames. Minnesotta i přes střelecké trápení protáhla svou bodovou sérii na deset zápasů.

Bezchybný výkon v brance Colorada předvedl Alexandar Georgijev a 13 zásahy pomohl k výhře 6:0 nad San Jose. Čtyřmi body za gól a tři asistence se blýskli Cale Makar a Valerij Ničuškin. Obhájci Stanley Cupu vyhráli po třech prohrách a v tabulce Západní konference se posunuli před Winnipeg na sedmé místo.

Popáté za sebou vyhráli hokejisté Seattlu. Porazili Anaheim 5:2 a ze čtvrté příčky ztrácejí jen dva body lídra západu Vegas. Golden Knights mohli svým pronásledovatelům odskočit, podlehli ale Floridě 1:2.

Druhé místo ve Východní konferenci si pojistila Carolina, jež zdolala Montreal 4:3 po samostatných nájezdech. Martin Nečas po třech zápasech, v nichž zaznamenal sedm bodů, vyšel naprázdno. V boji o play off uspěli sedmí NY Islanders, osmý Pittsburgh i devátá Florida. Penguins si tak udrželi tříbodový náskok.

Montreal - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Belzile, 17. Hoffman, 23. Pezzetta - 17. Slavin, 21. Skjei, 57. Fast, rozh. náj. Kotkaniemi. Střely na branku: 24:39. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Kotkaniemi (Carolina), 2. Pezzetta (Montreal), 3. Pesce (Carolina).
Tampa Bay - Philadelphia 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 8. a 31. Killorn, 21. a 58. Kučerov, 29. Colton - 6. Frost, 33. York. Střely na branku: 39:35. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Kučerov, 3. Eyssimont (všichni Tampa Bay).
Florida - Vegas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Lomberg, 26. Barkov - 34. Theodore. Střely na branku: 38:31. Diváci: 15 100. Hvězdy zápasu: 1. Lomberg, 2. Bobrovskij, 3. Barkov (všichni Florida).
New Jersey - Toronto 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: 37. a 50. Haula (na obě PALÁT), 46. PALÁT - 28. Järnkrok, 45. Marner, 56. Bunting (KÄMPF), 58. Matthews. Střely na branku: 33:25. VÍTEK VANĚČEK za New Jersey odchytal 58 minut a 2 vteřiny, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 84 procent. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. PALÁT (oba New Jersey), 3. Matthews (Toronto).
NY Islanders - Buffalo 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 33. Cizikas, 42. Bailey, 48. Fasching - 25. Cozens, 45. Okposo. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Fasching, 2. Bailey, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).
Minnesota - Calgary 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Toffoli. Střely na branku: 40:26. Diváci. 18 998. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Toffoli (oba Calgary), 3. Gustavsson (Minnesota).
Colorado - San Jose 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Branky: 5. Makar, 13. MacKinnon, 18. Rantanen, 22. Ničuškin, 23. Malgin, 39. Lehkonen. Střely na branku: 43:13. Diváci: 18 092. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. Ničuškin, 3. Georgijev (všichni Colorado).
Arizona - St. Louis 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Branky: 43. a 51. Boyd, 13. Fischer, 37. Schmaltz, 53. Keller, 58. Crouse - 3. a 49. Bučněvič. Střely na branku: 28:42. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky ze 42 střel a úspěšnost zákroků měl 95,2 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Boyd, 2. VEJMELKA, 3. Keller (všichni Arizona).
Pittsburgh - Columbus 5:4 v prodl. (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)
Branky: 31. a 44. Zucker, 41. Guentzel, 44. Heinen, 63. Crosby - 5. Bemström, 8. Pederson, 11. Laine, 23. L. Foudy. Střely na branku: 47:27. Diváci: 17 400. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Zucker (oba Pittsburgh), 3. L. Foudy (Columbus).
Seattle - Anaheim 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Oleksiak, 11. McCann, 38. Sprong, 49. Tolvanen, 60. Schwartz - 21. Zegras, 59. Comtois. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Beniers, 3. Grubauer (všichni Seattle).