Hlavní obsah

Obránce Hájek prodloužil o rok smlouvu s New York Rangers

12. 7. 2022 9:56

Český hokejový obránce Libor Hájek se v NHL dohodl na nové roční smlouvě s New York Rangers. Podle serveru CapFriendly.com se jedná o jednocestný kontrakt na 800 tisíc dolarů, který čtyřiadvacetiletému účastníkovi loňského mistrovství světa v Rize zaručuje stejný příjem i v případě pobytu na farmě.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Obránce Libor Hájek v reprezentačním dresu na Českých hokejových hrách.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Hájkovi končí roční dvoucestná smlouva na 874 125 dolarů, při které měl v AHL příjem 70 000 dolarů. Po pondělním předložení kvalifikační nabídky od Rangers se mohl ve středu stát chráněným volným hráčem, ale hned se domluvil na novém kontraktu. Po jeho vypršení bude mít možnost jít k arbitráži.

V uplynulé sezoně se Hájek dostal do sestavy Rangers jen v 17 zápasech a připsal si jednu asistenci. Za Hartford v AHL sehrál pět utkání a zaznamenal dvě přihrávky. Rangers získali Hájka v únoru 2018 z Tampy Bay při výměně za obránce Ryana McDonagha a útočníka J.T. Millera. Do týmu Rangers zamířili spolu s ním útočníci Vladislav Naměstnikov a Brett Howden. Klub z Manhattanu převzal od Lightning také právo výběru v prvním a druhém kole draftu.

Tampa Bay draftovala Hájka v roce 2016 v druhém kole na 37. pozici. Z extraligové Komety Brno odešel už o rok dříve a strávil tři sezony ve WHL, kde nejdříve nastupoval za Saskatoon a potom za Reginu. Účastník dvou mistrovství světa osmnáctek a jednoho světového šampionátu dvacítek má na kontě v NHL 94 utkání a 11 bodů za tři branky a osm asistencí.

Reklama

Sdílejte článek