Hlavní obsah

Obránce Jiříček podepsal tříletou smlouvu s Columbusem

13. 7. 2022 18:30

Osmnáctiletý obránce David Jiříček podepsal v NHL tříletou nováčkovskou smlouvu s Columbusem. Bronzový medailista z květnového seniorského mistrovství světa ve Finsku byl minulý týden draftován jako šestý hráč v pořadí a byl nejvýše umístěným českým hokejistou.

Foto: Ryan Remiorz, ČTK/AP

David Jiříček při draftu obléká dres Columbusu Blue Jackets.Foto: Ryan Remiorz, ČTK/AP

Článek

Podle zámořských médií si Jiříček, který je momentálně na kempu Columbusu, může vydělat každý rok maximálně 950.000 dolarů.

Hráčův agent Michal Sivek v rozhovoru pro web iSport.cz uvedl, že momentálně není rozhodnuto, zda bude Jiříček příští sezonu působit v zámoří nebude bude pokračovat v extraligové Plzni.

"Záleží, jak se David předvede v září na kempu. Podle toho se všechno bude odvíjet a Columbus si určí cestu. Pokud by si rovnou nevybojoval místo v NHL, variant je určitě víc, ať farma, Plzeň, nebo i třeba něco jiného. Ale to všechno se bude řešit opravdu až v návaznosti na to, jak dopadne kemp," řekl Sivek.

Jiříček má za sebou dvě plnohodnotné sezony v extraligové Plzni. V posledním ročníku, které ale poznamenalo jeho zranění na juniorském světovém šampionátu, odehrál v nejvyšší domácí seniorské soutěži 29 zápasů, vstřelil pět branek a přidal šest asistencí.

Reklama