Toronto - Calgary 2:1 PPOndřej Kaše pomohl Torontu zdolat Calgary, Voráček zapsal 11. asistenci v sezoně

Ondřej Kaše pomohl svým třetím gólem v sezoně k výhře Toronta 2:1 v prodloužení nad Calgary. Za poražené Flames v bráně nastoupil Daniel Vladař. Asistence Jakuba Voráčka na vítězství Columbusu nad Washingtonem nestačila, Blue Jackets padli 3:4.

Ondřej Kaše v minulém utkání proti Filadelfii

Kaše překonal výborně chytajícího Vladaře v 53. minutě a poslal zápas do prodloužení. V nastavení rozhodl o výhře Toronta Auston Matthews, jenž prostřelil českého brankáře ranou zápěstím. Vladař kryl 35 střel Maple Leafs a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Čtyřiadvacetiletý brankář, který přišel do Calgary z Bostonu, si po zápase vyčítal Matthewsovu branku. "Rád bych té střele čelil ještě jednou. Měl jsem ji chytit a udržet nás ve hře," řekl Vladař.

Toronto, jemuž schází zraněný brankář Petr Mrázek, vyhrálo sedmý z posledních osmi zápasů a posunulo se na čtvrtou příčku Východní konference. Calgary potřetí za sebou prohrálo a je na Západě páté.

Voráček se díky asistenci na druhý gól Blue Jackets posunul zpět do čela bodování českých hokejistů v NHL. S 11 nahrávkami je o bod lepší než David Pastrňák z Bostonu. Na první branku ve staronovém působišti český centr stále čeká.

První gól Washingtonu vstřelil Alexandr Ovečkin a s 742 brankami se na čtvrtém místě historických tabulek odpoutal od Bretta Hulla. Na třetího Jaromíra Jágra schází ruskému kanonýrovi 22 přesných zásahů.

"Znamená to pro mě hodně. Když jsem přišel do NHL, nikdy by mě nenapadlo, že budu ve společnosti takových velikánů," řekl Ovečkin.

Nejlepší střelec aktuálního ročníku Leon Draisaitl přidal v noci na sobotu další dvě branky, Edmonton ale k výhře nedovedl. Na druhý gól přihrál německému kanonýrovi Connor McDavid, který bodoval ve všech třinácti zápasech aktuálního ročníku a s 25 zápisy je za Draisaitlem druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Chicago porazilo Arizonu 2:1 a pod prozatímním trenérem Derekem Kingem vyhrálo třetí utkání za sebou. Blackhawks po nevydařeném začátku nabírají sebevědomí. "Je to úžasné. Když jsem poprvé přišel do kabiny, bylo vidět jak jsou kluci křehcí, teď si ale hokej užívají. Někdy nehrajeme hezky, ale tvrdě bojujeme a jdeme si za výhrou," popsal změnu přístupu King. Dominik Kubalík odehrál za Chicago 16 minut, ve kterých nebodoval, brankář Arizony Karel Vejmelka zůstal jen na střídačce.

Carolina nestačila na Philadelphii a prohrála podruhé v sezoně. Útočník Hurricanes Martin Nečas se při prohře 1:2 do sestavy nevešel.

Výsledky NHL:
Chicago - Arizona 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 26. DeBrincat, 50. D. Strome - 42. Ladd. Střely na branku: 29:23. Diváci: 17:828. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. P. Kane, 3. M.-A. Fleury (všichni Chicago).
Buffalo - Edmonton 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 34. a 40. Cozens, 23. Bjork - 25. a 27. Draisaitl. Střely na branku: 23:35. Diváci: 8258. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Tokarski (oba Buffalo), 3. Draisaitl (Edmonton).
Columbus - Washington 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 3. a 29. Kuraly (na druhou J. Voráček), 29. Nyquist - 21. a 28. Hathaway, 11. Ovečkin, 59. Sheary. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.985. Hvězdy zápasu: 1. McMichael (Washington), 2. Kuraly (Columbus), 3. Sheary (Washington).
Carolina - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 2. Lorentz - 45. Farabee, 51. MacEwen. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. MacEwen (oba Philadelphia), 3. Lorentz (Carolina).
Toronto - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 53. O. Kaše, 63. Matthews - 45. Kylington. Střely na branku: 37:31. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zákroků měl 94,6 procenta. Diváci: 18.826. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Campbell (oba Toronto), 3. Vladař (Calgary).