Boston - Dallas 3:1Pastrňák opět zářil, produktivní byl i Kubalík. Vaněček vychytal výhru

Útočník David Pastrňák si udržuje skvělou formu. Po asistenci Davida Krejčího skóroval a navíc přispěl přihrávkou na vítězný gól k výhře Bostonu 3:1 nad Dallasem. Stejnou bilanci měl v pokračování NHL i Dominik Kubalík, který s Detroitem podlehl doma New Jersey 2:6. Brankář Devils Vítek Vaněček kryl dvacet střel a připsal si v novém působišti první výhru ve druhém startu od úvodní minuty. Pastrňák (5+7) i Kubalík (4+6) jsou v elitní desítce produktivity zámořské hokejové soutěže.

Bostonští David Pastrňák (88) Hampus Lindholm (27).

Z českých hráčů bodoval v úterním programu ještě Tomáš Hertl. Pražský rodák vyslal na konci druhé třetiny do úniku Matta Nieta, který dostal San Jose do vedení 2:1. Poslední dějství ale patřilo Vegas, které otočilo na konečných 4:2.

Hlavní postavou byl v sestavě vítězů Phil Kessel, který nastoupil k 990. utkání za sebou a vytvořil tím nový rekord NHL. "Železný muž" navíc ozdobil rekordní zápis jubilejním 400. gólem v soutěži.

Pastrňák otevřel ve 13. minutě v přesilové hře skóre střelou bez přípravy z levého kruhu. "Dostal jsem skvělou přihrávku a mohl jsem se do střely opřít celou vahou. Krásně mi to sedlo," popsal trefu Pastrňák.

Na začátku prostřední třetiny vyrovnal Wyatt Johnston, ale ještě před druhou sirénou strhl Boston vedení zpět na svou stranu. Po pasu Pastrňáka se prosadil z pravého kruhu Taylor Hall. Na hranici brankoviště odvedl dobrou práci Krejčí, který sváděl souboj s Ryanem Suterem, od jehož brusle se puk dostal do sítě. "Ten odraz nás stál zápas," pronesl gólman Dallasu Jake Oettinger. Výhru zpečetil Patrice Bergeron v power play.

Boston vede s 12 body NHL a Pastrňák s Krejčím (2+6) jsou nejproduktivnějšími hráči týmu. Poslední zápasy je místo Pavla Zachy doplňuje v jedné lajně Hall. "Je mezi námi chemie," souhlasil Pastrňák. "Jsou velmi nebezpeční a jejich souhra se každým utkáním zlepšuje," doplnil trenér Jim Montgomery, který dalšího českého hráče Jakuba Lauka poslal na farmu v Providence.

Detroit vstřelil první gól zápasu už v čase 2:56. Kubalík přihrál z pravé strany bekhendem puk do přebrankového prostoru a Dylan Larkin kotouč usměrnil nad Vaněčkovu vyrážečku. New Jersey ale otočilo v rozmezí 12. až 25. minuty na 4:1.

Kubalík snížil ve třetí třetině střelou z mezikruží mezi Vaněčkovy betony a v klubové historii je prvním hráčem od Paula Coffeyho, který si připsal deset bodů v úvodních šesti zápasech za Red Wings. Legendární bek nasbíral v roce 1993 v prvních šesti startech také deset bodů (2+8).

New Jersey ale další drama nepřipustilo a konečnou podobu stanovil Jesper Bratt, který se stal s dvěma góly a přihrávkou první hvězdou zápasu. Devils zvítězili i bez Ondřeje Paláta, který ještě v pondělí odehrál téměř 21 minut proti Washingtonu, ale v Detroitu nenastoupil kvůli zranění v dolní části těla. Trenér Lindy Ruff řekl, že bližší informace o zdravotním stavu českého útočníka poskytne den po zápase.

Vaněček si na druhý pokus už s Detroitem poradil. Se stejným soupeřem si po výměně z Washingtonu odbyl před deseti dny premiéru v dresu New Jersey a pustil tehdy pět branek z 22 střel.

"Nemusel moc zasahovat, ale některé zákroky byly klíčové a přišly v pravý čas," podotkl Ruff. "Například za stavu 4:2 chytil betonem šanci a puk pod sebou udržel. To byl důležitý moment," dodal.

Podruhé v sezoně plnil roli náhradního gólmana Arizony Karel Vejmelka a sledoval výhru týmu 6:3 v Columbusu.

Domácí útočník Jakub Voráček si připsal jeden záporný bod do statistiky plus/mínus. Daniel Vladař kryl záda Jacobu Markströmovi, který vychytal výhru Calgary 4:1 nad Pittsburghem.

Na střídačce zůstal i brankář Colorada Pavel Francouz. Jeho parťák Alexandar Georgijev se blýskl proti svému bývalému klubu 44 zákroky a dovedl obhájce titulu na ledě New Yorku Rangers k výhře 3:2 po nájezdech.

V dresu domácích scházel poprvé v sezoně Filip Chytil, naopak se po 11 dnech dostal do sestavy Rangers Libor Hájek.

Výsledky NHL:
Boston - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Pastrňák (Krejčí), 39. Hall (Pastrňák), 60. Bergeron - 22. Johnston. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Pastrňák, 3. Hall (všichni Boston).
Columbus - Arizona 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)
Branky: 47. J. Gaudreau, 58. K. Johnson, 60. Peeke - 10. a 28. Gostisbehere, 16. Kassian, 36. Guenther, 43. McBain, 60. Crouse. Střely na branku: 33:19. Diváci: 14 498. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Keller, 3. Ingram (všichni Arizona).
Detroit - New Jersey 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky: 3. Larkin (Kubalík), 49. Kubalík - 21. a 57. Bratt, 12. Mercer, 16. J. Hughes, 25. Šarangovič, 56. Hischier. Střely na branku: 22:41. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 16 546. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. J. Hughes, 3. Graves (všichni New Jersey).
Montreal - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Caufield - 6. a 60. Eriksson Ek, 33. Duhaime. Střely na branku: 27:31. Diváci: 20 867. Hvězdy zápasu: 1. Duhaime (Minnesota), 2. Savard (Montreal), 3. F. Gaudreau (Minnesota).
NY Rangers - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 39. Goodrow, 55. Fox - 12. Ničuškin, 41. O'Connor, rozhodující sam. nájezd Rodrigues. Střely na branku: 46:44. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev (Colorado), 2. Šesťorkin, 3. Goodrow (oba NY Rangers).
Chicago - Florida 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 3. Raddysh, 20. P. Kane, 36. Kurashev, 60. J. Toews - 52. Luostarinen, 53. M. Tkachuk. Střely na branku: 22:31. Diváci: 12 859. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kurashev, 3. Stalock (všichni Chicago).
Calgary - Pittsburgh 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 15. a 18. Kadri, 23. Huberdeau, 32. Michael Stone - 25. Malkin. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17 628. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Markström, 3. Michael Stone (všichni Calgary).
Seattle - Buffalo 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 3. Oleksiak, 6. Geekie, 25. Sprong, 37. McCann, 50. Beniers - 33. Cozens. Střely na branku: 24:16. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Sprong, 2. B. Tanev, 3. M. Jones (všichni Seattle).
Los Angeles - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Danault, 26. Vilardi, 34. Lizotte, 55. Kempe - 16. Hagel, 58. Kučerov. Střely na branku: 33:26. Diváci: 16 480. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Quick, 3. Danault (všichni Los Angeles).
San Jose - Vegas 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky: 26. Sturm, 40. Nieto (Hertl) - 16. Kessel, 41. Theodore, 54. W. Karlsson, 55. Mark Stone. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12 003. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Kessel (oba Vegas), 3. Nieto (San Jose).
5.Winnipeg630316:176
6.Minnesota621322:285