Florida - Columbus 3:6Pastrňák pálil, Voráček, Hertl a Zacha sbírali v NHL asistence, Mrázek vychytal výhru

Český útočník David Pastrňák se opět trefil v NHL. Jeho Boston zvítězil na ledě Seattlu 3:2 v prodloužení. Brankář Petr Mrázek sice inkasoval v duelu s Minnesotou jako první, ale nakonec vychytal svému Torontu vítězství 3:1, když předvedl 29 úspěšných zákroků. Spokojený mohl být i Jakub Voráček, jehož Columbus si zastřílel na Floridě (6:3) a zkušený Čech přihrál na dva góly. U jedné trefy New Jersey na ledě Pittsburghu asistoval útočník Pavel Zacha. Ďáblové rozdrtili Penguins 6:1. Dvě asistence zaznamenal také Tomáš Hertl. Žraloci za San Jose zdolali New York Islanders 4:3 po samostatných nájezdech.

Bombarďák Bostonu Bruins David Pastňák přijímá gratulace poté, co vstřelil gól v utkání NHL.

Pastrňák na ledě Krakenů zaznamenal svůj 28. gól v sezoně, když se prosadil pro něj typickou střelou z kruhu. Boston v tu chvíli vedl 2:1, nakonec však Bruins museli vítězství vybojovat v prodloužení. Druhý z Čechů v dresu Bruins, Tomáš Nosek, byl dvakrát vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

Pastrňák se během zápasu dostal celkem k šesti střeleckým pokusům, když odehrál necelých sedmnáct minut. Nosek se k ohrožení branky Seattlu nedostal, odehrál necelých dvanáct minut.

Obránce Floridy Radko Gudas prohrál pomyslný vzájemný souboj s krajanem Voráčkem v barvách Columbusu. Zkušený útočník Blue Jackets slavil výhru a zaknihoval dvě asistence. Voráček se přihrávkou zapsal do statistik poprvé v 16. minutě, kdy Laine vyrovnával na 1:1, následně si připsal áčko u vítězné trefy Carlssona ve 44. minutě.

Gudas se na straně poražených dostal k jedné střele, ve statistikách +/- skončil stejně jako Voráček na +1. V utkání odehrál lehce přes osmnáct minut, Voráček strávil na ledové ploše necelých šestnáct minut.

New Jersey i s přispěním jedné asistence Pavla Zachy zvítězilo v Pittsburghu 6:1. Daniel Vladař se dostal do branky Calgary ve Vancouveru ve 39. minutě za stavu 0:3 a inkasoval čtyřikrát ze 17 střel při prohře 1:7.

Radek Faksa shodil už v první minutě rukavice a pobil se s Tannerem Jeannotem. Oba si rozdali pár ran, než skončili na ledě. Český hráč v dalším průběhu zápasu nebodoval a s Dallasem musel strávit v Nashvillu porážku 1:2 po nájezdech.

Jezdci z New Yorku bez nemocného českého útočníka Filipa Chytila bez problémů vyhráli nad Washingtonem. Rangers vedli už 4:0, pak korigoval skóre kanonýr Ovečkin. V brance poraženého týmu chyběl zraněný Vítek Vaněček.

Žraloci ze San Jose vyhráli nad Islanders 4:3 po samostatných nájezdech. V barvách vítězů byl hodně vidět český útočník Tomáš Hertl. Přihrávkou se podílel na dvou gólech Sharks, v rozstřelu ale ve druhé sérii neuspěl. Smutnit však nemusel, protože Logan Couture byl úspěšný a Ostrované nedali ani jeden ze tří pokusů.

Připravujeme další informace.

Výsledky zápasů NHL
Florida - Columbus 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky: 9. Weegar, 47. Huberdeau, 54. S. Bennett - 16. Laine (Voráček), 30. Jenner, 44. G. Carlsson, 50. Sillinger (Voráček), 50. Danforth, 55. Bjorkstrand. Střely na branku: 42:28. Diváci: 15 730. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Berube (oba Columbus), 3. Huberdeau (Florida).
NY Rangers - Washington 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Zibanejad, 39. Lafreniere, 47. Kreider, 52. Goodrow - 59. Ovečkin. Střely na branku: 21:37. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lafreniere, 2. Šesťorkin, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - New Jersey 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Malkin - 2. a 6. Bratt (na první Zacha), 7. Šarangovič, 30. Mercer, 34. Severson, 50. Hischier. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18 057. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Hischier, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).
Toronto - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 30. a 51. Matthews, 60. Kerfoot - 29. F. Gaudreau. Střely na branku: 25:30. Petr Mrázek odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval jeden gól z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Diváci: 9410. Hvězdy zápasu. 1. Matthews, 2. Mrázek (oba Toronto), 3. F. Gaudreau (Minnesota).
Nashville - Dallas 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Tomasino, rozhodující sam. nájezd Mikael Granlund - 22. Robertson. Střely na branku: 20:28. Diváci: 17 869. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund, 2. Saros, 3. Tomasino (všichni Nashville).
Seattle - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Giordano, 34. Eberle - 18. a 61. DeBrusk, 27. Pastrňák. Střely na branku: 27:39. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Grubauer, 3. Giordano (oba Seattle).
Vancouver - Calgary 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
Branky: 24. a 48. E. Pettersson, 31. a 40. J.T. Miller, 31. a 39. Horvat, 45. Garland - 58. Mangiapane. Střely na branku: 38:30. Daniel Vladař odchytal za Calgary 21:46 minuty, inkasoval čtyři góly ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 76,5 procenta. Diváci: 18 857. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Horvat (všichni Vancouver)
San Jose - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. a rozhodující sam. nájezd Couture (na první Hertl), 16. Barabanov (Hertl), 18. Weatherby - 15. Nelson, 33. Parise, 37. Pelech. Střely na branku: 28:47. Diváci: 11 283. Hvězdy zápasu: 1. Reimer (San Jose), 2. Parise, 3. Barzal (oba NY Islanders).