Boston - Buffalo 3:4 PPPastrňák s Krejčím se blýskli. Ovečkin zakončil rok hattrickem

David Pastrňák dal 25. gól v této sezoně NHL a navrch přidal asistenci, ale k vítězství hokejistům Bostonu nepomohl. Lídr soutěže podlehl Buffalu 3:4 v prodloužení. V zápase bodovali i další dva čeští útočníci. David Krejčí si připsal dvě asistence a Pavel Zacha jednu. Karel Vejmelka zastavil v NHL třicet střel Tampy Bay, ale neodvrátil porážku Arizony 3:5. David Kämpf pomohl asistencí k výhře Toronta 6:2 v Coloradu a Radek Faksa zaznamenal přihrávku u vítězství Dallasu 5:2 nad San Jose.

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák přijímá gratulace od spoluhráčů po trefě proti Buffalu.

Kristian Reichel ozdobil první start sezony asistencí na vítězné brance Winnipegu, který zdolal Edmonton 2:1. Český útočník přihrál ve 47. minutě na modrou čáru Nealu Pionkovi, jehož střelu tečoval Kyle Connor a rozhodil tím o výhře.

Kalendářní rok 2022 zakončil Alexandr Ovečkin hattrickem, kterým přispěl ke kanonádě Washingtonu 9:2 nad Montrealem. Třemi góly se blýskl v sobotním programu NHL i Filip Forsberg. Útočník Nashville završil hattrick trefou pět sekund před koncem třetí třetiny a poslal tím zápas do prodloužení, ve kterém ale rozhodl Nicolas Hague o výhře Vegas 5:4.

Pastrňák po akci českého tria otevřel ve 14. minutě skóre. Vstřelil 57. gól v základní části NHL v roce 2022 a v této statistice patří s Austonem Matthewsem a Connorem McDavidem k nejlepším. Hostům se povedlo otočit na 2:1, ale pak předvedl stejný obrat Boston. V 53. minutě Krejčí s Pastrňákem vyslali do sóla Brada Marchanda, který opět získal Bruins těsný náskok.

Pastrňák díky asistenci zaznamenal jubilejní 50. bod v sezoně a měl velkou šanci přidat další branku, ale gólman Ukko-Pekka Luukkonen zasáhl betonem. Hosté se v závěru normální hrací doby odhodlali ke hře bez brankáře a Pastrňák zamířil do prázdné klece, hráči Buffala však puk zastavili. Hned nato se jim povedlo vyrovnat zásluhou Dylana Cozense. Prodloužení ukončil v 64. minutě Alex Tuch, který byl v zápase u všech čtyř gólů (2+2). Boston ale bodoval i v 21. domácím utkání sezony.

Arizona vedla rychle 2:0, ale v jedenácté minutě překonal Vejmelku střelou ze vzduchu Brayden Point. Tampa Bay otočila v polovině zápasu slepenými góly během 28 sekund na 3:2. Nahození Michajla Sergačeva prošlo do branky i díky teči bránícího hráče a Steven Stamkos využil přesilovou hru tvrdou ranou z levého kruhu. Coyotes vzápětí vyrovnali, ale ve druhé třetině se prosadil na druhé straně Alex Killorn z úniku a ve 45. minutě ještě nestačil Vejmelka na teč Brandona Hagela.

Kämpf si připsal asistenci u gólu na 2:0 za střelu, kterou dorazil Pierre Engvall. Český útočník tím vylepšil bilanci v této sezoně na čtrnáct bodů (4+10). Toronto náskok kontrolovalo a zvýšilo i díky dvěma brankám Michaela Buntinga na konečných 6:2. V sestavě poražených scházeli zranění Pavel Francouz a Martin Kaut.

Faksa asistoval ve 31. minutě u trefy na 3:2, která se stala vítěznou brankou. Český útočník předal puk v útočném pásmu Joe Pavelskému a jeho střílenou přihrávku usměrnil Fredrik Olofsson.

Faksa, který vyšel v předchozích 12 zápasech naprázdno, si připsal sedmý bod v sezoně (3+4). V dresu San Jose zaznamenal Tomáš Hertl dva záporné body a Radim Šimek odstoupil z utkání po třech střídáních kvůli blíže neupřesněnému zranění.

Boston - Buffalo 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 14. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 46. Bergeron, 53. Marchand (Pastrňák, Krejčí) - 23. a 64. Tuch, 17. Thompson, 59. Cozens. Střely na branku: 40:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Tuch (Buffalo), 2. Marchand, 3. Bergeron (oba Boston).
Columbus - Chicago 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 60. Nyquist, 19. Bemström, 40. Marčenko - 12. Athanasiou. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.280. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Korpisalo, 3. J. Gaudreau (všichni Columbus).
Vegas - Nashville 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 16. Kolesar, 22. Amadio, 29. R. Smith, 45. Stephenson, 63. Hague - 5., 52. a 60. F. Forsberg, 12. Lauzon. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18.333. Hvězdy zápasu: 1. Hague, 2. Stephenson (oba Vegas), 3. F. Forsberg (Nashville).
Los Angeles - Philadelphia 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Kempe, 14. Danault - 13. Laughton, 30. Tippett, 54. Cates, 60. Konecny. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Danault (Los Angeles), 2. Tippett, 3. Ristolainen (oba Philadelphia).
Washington - Montreal 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)
Branky: 30., 42. a 57. Ovečkin, 1. Gustafsson, 5. Hathaway, 29. Dowd, 40. D. Strome, 46. Johansson, 56. Mantha - 25. a 33. Caufield. Střely na branku: 40:33. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Gustafsson, 3. Johansson (všichni Washington).
Tampa Bay - Arizona 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Branky: 11. Point, 31. Sergačev, 32. Stamkos, 39. Killorn, 45. Hagel - 7. Boyd, 7. Fischer, 33. Bjugstad. Střely na branku: 35:31. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval pět branek z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Kučerov, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
St. Louis - Minnesota 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 6. Rosen, 26. Bortuzzo - 22. a 26. Hartman, 14. Dumba, 41. Spurgeon, 56. Greenway. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Spurgeon (oba Minnesota), 3. Kyrou (St. Louis).
Colorado - Toronto 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky: 18. Compher, 30. D. Toews - 21. a 57. Bunting, 7. Marner, 10. Engvall (Kämpf), 35. Matthews, 36. Brodie. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.136. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Compher (Colorado), 3. Bunting (Toronto).
Detroit - Ottawa 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 29. P. Suter, 42. Raymond, 43. Söderblom, 44. Rasmussen - 11. Watson, 16. Giroux. Střely na branku: 25:23. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Seider, 2. Söderblom, 3. Rasmussen (všichni Detroit).
Dallas - San Jose 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Pavelski, 13. Robertson, 31. F. Olofsson (Faksa), 56. Hintz, 59. Lindell - 6. Barabanov, 30. Lindblom. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. F. Olofsson, 3. Robertson (všichni Dallas).
Calgary - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 22. E. Lindholm, 30. Coleman, 35. Weegar - 36. Dries, 45. E. Pettersson. Střely na branku: 30:24. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Weegar (oba Calgary), 3. E. Pettersson (Vancouver).
Edmonton - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 45. Kostin - 16. Pionk, 47. Connor (Reichel). Střely na branku: 32:17. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Pionk (oba Winnipeg), 3. Kostin (Edmonton).